1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tropheus kasakalawe yüzgeç beyazzlaması ve çürümesi yardım lütfen.

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde ayhanbg tarafından 28 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. ayhanbg

ayhanbg

İsim:
    ayhan

Canlı Türleri Sayısı :12 ad
    Akvaryum Ne zaman Kuruldu:1 February 2011
    Nasıl bir Beslenme şekli uyguluyorsunuz: bitkisel
    Akvaryumunuzda Oluşan Sorun Belirtileri : tankıma yeni ilave ettiğim 2 d 1 e kasakalawe lerimden birisinde yüzgeçlerde beyazlama ve çürüme meydana geldi sera baktopur kulandım 2 hafta önce ama bi faydasını görmedim.
    Akvaryuma En Son Yapılan İşlem ve Ekler: dün gece karanlıkta 300 l ye 2 ampul BEMİKS döktüm bu akşamda yemlerine karıştırdım verdim. ve % 30 su dişimi yaptım.
    Akvaryumunuzun Ölçüleri: 120*50*50
    Akvaryumda Kullandığınız Ekipmanlar
    dış filitre iç filitre ısıtıcı.

Fotoğraflar
    [​IMG][​IMG]
    Shot at 2011-04-22 [​IMG]
    Shot at 2011-04-22
    Shot at 2011-04-22

Diğer Sormak İstedikleriniz
    yardımcı olursanız sevinirim.

Bu yazı ayhanbg tarafından Hastalık belirleme formu kullanılarak akvaryumportali.com adresine yazılmıştır. İzinsiz kullanılamaz.

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Cevap: Tropheus kasakalawe yüzgeç beyazzlaması ve çürümesi yardım lütfen.

Ayhan şuan ağırlıkla bol oksijen akışı sağla ,ısıyı kademeleri olarak 28,29 dereceye çıkar .Fazla olmamak kaydı ile az ve sık su değişimi yap (damacana su ile) su değişiminde eklediğin su akvaryum ısısı ile aynı olmasına dikkat et.Anladığım kadarı ile diğer balıkların olduğu akvaryumda duruyor rahatsız olan balık?eğer öyle ise ve başka bir akvaryuma ayırma şansın yoksa çok fazla ilaç kullanma diğer balık'larda etkilenebilirler.

3. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Ayhan bey balığınızın solunumu arttı mı ?

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Gecmis olsun. Akvaryum sakinlerinin geneli saglikli ise akvaryumun bututune mudahale dogru olmaz. Onlem olarak dikkatli oranlarda su degisimi yapmak yeterlidir. Haslanmis bezelye tanelerini ezip yemeye alistirirsan baliklarini iyi olur.

Sorun olan baligin ust yuzgec ve govde altlarinda bazi lekeler goruyorum gibi geldi. Suyu duzenlemen ve besin takviyesi olarak yemlerine sarimsak suyu emdirmen sonrasi gozlemlemen yeterli bence. Sorunlu baligi ayirip baska yerde banyo seklinde tedaviler yapilabilir ama ana akvaryuma ilac uygulamasi pek dogru degil.

Cep mesaj...

5. ayhanbg

ayhanbg

İsim:
    ayhan

Balıkta başka bir sıkıntı göremedim. Haftada 3 sefer nls terra A veriyorum yine de sarımsak suyu takviye olarak vermeli miyim? Bu hastalığın bulaşıcı olup olmadığı hakında en ufak bir bilgim bile yok. Bu hastalıkla ilgili bir bilgiye ulaşamadım forumlarda yardımlarınız için teşekürler.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Yem sarımsak içerikli ise gerek yok ilave vermeye. Hastalıkla ilgili bilgi olmamasını doğal karşılamak gerekir. Tropheus türünde sık görülen sorun değil. Diğer balıklarda sorun olmadığından ana tanka müdahale sadece su değişimi şeklinde olursa iyi olur. Yemlerini ıslatarak vermek olası genel sorunlarından koruyacaktır.

Tedavisini ayrı yerde yapmakta fayda var ama alınacağı ortam şartları alıştığı su şartlarından farklı olursa durum kötüye dahi gidebilir. Akvaryumdan su alarak karantina akvaryumuna almak gerekir. İçin rahat edecekse bu şekilde yapabilirsin.

7. ayhanbg

ayhanbg

İsim:
    ayhan

Verdiğiniz bilgiler için çok sağ olun.

8. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Ayhan son durum nedir balıkta iyiye doğru ilerleme varmı?.

9. ayhanbg

ayhanbg

İsim:
    ayhan

Bu balıkta düzelme varda, başka bir dişinin alt yüzgeçi beyazlamaya başladı.

10. ayhanbg

ayhanbg

İsim:
    ayhan

Çok şükür düzeldi balıklarım sık sık su deişimi fazla ışık açmamakla toparlandılar sonunda. yardımlarınız için sağ olun.

11. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Ayhan sevindirici bir haber gözün aydı diğelim.Umarım bir daha bu ve buna benzer sorunlar'la karşılaşmazsın.Artık senden yavru haberleri bekliyoruz.

12. ayhanbg

ayhanbg

İsim:
    ayhan

sağ olun abi inşallah bidahaki sefere yavru müjdesi veririm sizlere.

Sayfayı Paylaş