1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Beta balığım

Başlığı 'Labirentli Balık Türleri Forum' kategorisinde Stalker tarafından 29 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. Stalker

Stalker

İsim:
    Canberk TİM
    Merhaba ben bugün bir beta balığı ve beta kabı satın aldım ancak balık hayattan bezmiş gibi doğru düzgün yem bile yemiyor karşısına ayna koyduğumuzda saldırganlaştığını söylemişlerdi balığın umrunda bile olmuyor aşağıya da balığımın resimlerini attım düzelmesi için ne yapmam gerek düzekmekten kastım ; yem yesin tüyleri canlı ve parlak olsun

[​IMG] [​IMG]

veysel bunu beğendi.
  2. Stalker

Stalker

İsim:
    Canberk TİM
    Balığın cinsiyeti nedir ?

3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Merhaba öncelikle hoş geldiniz.
    Betaya biraz zaman tanıyalım yerine alışsın, güzel balık hayırlı olsun...:)

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Erkek...

5. Xtra

Xtra

Yer:
    Adana
    İsim:
    Sinan Akçimen
    Öncelikle balığınız crowntail yani taç kuyruk.. Bettalarda çok sevdiğim türlerden biri.. betta kabı kaç litre anlayamadım ama en azından 5 litreden büyük bir akvaryumda daha mutlu olacağı kesin.. kan kurdu, artemia, kaliteli kuru yemler verin.. su sıcaklığını da 26-26.5 derece yapın (25-50watt ısıtıcı yeterli hacime göre) ve bir süre izin verin.. Size şov yapsın :) Bu toparlanmadan sonra java moss, anubias gibi bitkiler ekleyebilirsiniz.. bitkilerin üzerinde uyumasına şahit olabilirsiniz :)
    ..Betta'şk

Pennywise bunu beğendi.
  6. Stalker

Stalker

İsim:
    Canberk TİM
    15*20*9,5cm boyutlarındaymış betta kabım :) solunum sisteminin labirentli olması ve internetten bettalar hakkında okuduklarım ilgimi çekti sahiden güzel balıklar akvaryum almayı düşünüyorum para toparlamaya çalışıyordum bugün alıp eve getirdikten sonra balığı cansız gördüm ölür diye korkuyorum eğer ölürse vicdan azabı çekerim

7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Birde bunu oku derim...
    http://www.akvaryumportali.com/threads/betta-splendens-siyam-dövüşçüsü.20466/
    http://www.akvaryumportali.com/threads/betta-Üretimindeki-bazı-detaylar.20479/

8. Xtra

Xtra

Yer:
    Adana
    İsim:
    Sinan Akçimen
    Eh şimdilik idare eder.. Biran önce el atın ama :) ve ısıtıcı kesinlikle.. dediklerimi uygulamanız yeterli.. İç motora falan gerek yok akıntı sevmez.. zaten labirentli dediğiniz gibi buda bizdeki akciğere benzer ve havadaki serbest oksijeni su üstüne çıkıp kullanır .. haftada bir az miktarda dip çekimi yapmak yeterli :) ve herzaman pm atabilirsiniz..

9. Stalker

Stalker

İsim:
    Canberk TİM
    Yardımlarınız için teşekkür ediyorum bir sorum daha var: bu kabın boyutları 15*20*9,5 akvaryuma geçene kadar su değişimini ne sıklıkta yapayım ve tamamını değiştireyimmi , yem konusunda da sıkıntı yaşıyorum paketli üzerinde beta resmi olan bir yemde aldım turuncu parçalar var bunlardan kaç tane atayım

10. Xtra

Xtra

Yer:
    Adana
    İsim:
    Sinan Akçimen
    Serra bettagran, atison betta pro vb yemler olur.. Kurutulmus kan kurdu yine serranın olabilir.. Şuan o kap yaklaşık 3litre ağzına kadar da su doldurulmayacagini dusunursek, haftada 500 ml ufak su şişesi kadar dip çekimi yapıp yerine dinlenmiş su ekleyebilirsiniz.. Kesinlikle suyun tamamını değiştirmeyin. .

11. Stalker

Stalker

İsim:
    Canberk TİM
    İlgilenenlere teşekkür ediyorum başka bir konuda sorum olursa özelden ulaşabilirim konu hakkında bilgi sahibi olan forum üyelerine ulaştım iyi hobiler iyi forumlar :)

12. Xtra

Xtra

Yer:
    Adana
    İsim:
    Sinan Akçimen
    Rica ederiz her zaman ;) özel mesaj atabilirsiniz..

13. Stalker

Stalker

İsim:
    Canberk TİM
    Özelden size ulaştım birkaç sorum daha olucak :)

14. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    Hayırlı olsun ve hoş geldiniz... 3 litre bir erkek için yeterli ama sadece bir bettanız varken neden daha iyi bir ortam yaratmayasınız ki değil mi? :) bettanız kondisyon sorunu yaşıyor. Atison bulması kolay değil, ocean nutrition dondurulmuş canlı yemler var. Onlardan 20 parça 5-6 çeşit alın ve beslenmeyi onlarla yapın. Su değişiminden ziyade suyu hazırlamak önemli bir an önce Catappa yada muz yaprağı edinin. Her gün iki öğün balığınızın istediği kadar canlı yem ile besleyin iki hafta. Bu sürede ayna yada başka balık göstermeyin. İki hafta sonunda aynayı gördüğü zaman aslan kesilecektir. Bu arada balığız Royal Blue Crown Tail ve Alpinin de söylediği gibi erkek. Kolay gelsin gelişmeleri bekliyoruz :)

15. Xtra

Xtra

Yer:
    Adana
    İsim:
    Sinan Akçimen
    :) :)

16. Stalker

Stalker

İsim:
    Canberk TİM
    Bugün okuldan eve geldiğimde balığımı daha da canlanmış gördüm kuyruğunu açıp kapaması bir harika :) gelişme var para ayarlayayım dondurulmuş yem almaya gideceğim umarım dahada iyi olur

veysel bunu beğendi.
  17. Xtra

Xtra

Yer:
    Adana
    İsim:
    Sinan Akçimen
    ;)

18. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    Catappa yaprağı yada atisonun betta spa'sını bulmaya çalış ;)

19. Stalker

Stalker

İsim:
    Canberk TİM
    Burdaki dükkanlarda dondurulmuş yada canlı yem yok sadece balık akvaryum fanus kuş kuş kafesi ve yem bunları satıyorlar

20. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    İstanbulda da bulamadım dersen biraz ayıp olur bence bizim gibi küçük şehirde yaşayanlara ;)

Sayfayı Paylaş