1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

160 x 60 x 60 yunus tank'ım

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde kumkapılı tarafından 18 Nisan 2009 başlatılmıştır.

1. stablizer

stablizer

Bir gün tekrar Malawi tankı yapacak olsam kesinlikle tercih edeceğim tek türdür.Allah nazarlardan saklasın. naz:

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yunuslar süper izlemeye doyamıyor insan. Sanırım bu görüntülerden sonra yunus satın almadan önce nasıl araştırma yapmak gerektiğini ve kırma olarak tabir edilenlerden uzak durulması gerektiğini anlıyor insan.

3. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Başlığı yeni gördüm, gerçekten her yönüyle harika bir akvaryum. Balıklar harika, boyut harika, dekor harika.

naz:
    naz:

4. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Abi yeni resimler çekip bizlerle paylaşabilirsen çok sevinirim. naz: değmez inşallah...

Saygılar...

5. kumkapılı

kumkapılı

Yer:
    küçükçekmece/cennet
    İsim:
    Doğan
    Merhaba arkadaşlar, konuyu görünce inanın içim cız etmedi desem yalan olmaz. Temel bey, tropheusa geçince sizin bir yazınız vardı güzeller ama bana zevkli gelmedi demiştiniz ve inanın size hak vermiyor değilim açıkcası bana yunuslarımın zevkini kesinlikle vermiyorlar çok büyük olasılıkla troplara elveda diyecem bu gidişle yunuslarıma geri döneceğim

6. sconat

sconat

İsim:
    Ozan Sıdal
    Doğan abi sende böyle söylersen düzeni oturmamış tropheus akvaryumu olanlar ne yapsın ? abi senin akvaryumdaki güzellik ve hiyerarşi düzeni kaç tropheus akvaryumunda var.Yalan yok düzeni oturmamış kolonide tropheus izlemek zevkli değil ama oturmuş akvaryumda da başka doğrusu.

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Doğan Bey, Ozan aslında benim de düşüncelerime tercüman olmuş. Hiyerarşisi oturmamış bir tropheus akvaryumu ciddi anlamda keyifsizlik verebilir ama sizin akvaryum bu tanımın dışında bence. Tabi son günlerde davranışlarda değişiklilik olmuş olabilir, zira üreme dönemindeler ve yumurta tutanlar var bildiğimiz kadarıyla.

Yunuslar konusunda yıllar öncesinden tespitim düşüncelerim benim nettir. Her gördüğümüz yunus balığı yavrularını veya erişkinlerini satın almak hatadır. Ziyaret ettiğimde yakından gördüğüm için diğer sıradan satılan türlerle aradaki farkı hem Orhan abinin üretim akvaryumlarında hem de Olcay'ın akvaryumlarında yakından gördüm. Fo ve F1 olarak ürettiklerinden aradaki fark inanılmaz boyutlarda. Yunus beslenecekse bunlar beslenecek kesin düşüncem budur açıkcası.

8. kumkapılı

kumkapılı

Yer:
    küçükçekmece/cennet
    İsim:
    Doğan
    Ozan, belkide oturmuş koloni olduğu için bana sıkıcı geliyor olabilir huh: çünkü hiç kavga gürültü yok öyle menün menün dolaşıyorlar dön:gif Temel bey, son günlerde herhangi bir değişiklik yok yumurta alıp atmalar işte arada bir şaşıp büyüyen 3-5 yavru var ama bana sıkıcı geliyor bu sıpalar bu arada adres olcaymı yani, olcay bilmem anlatabiliyormuyuz derdimizi duyurulur.....

9. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Doğan abi;500 tane akvaryumum olsa inan 499 tanesinde yunus beslerim. ;) Beni tanıyanlar bilir,ölürümde yunustan vazgeçmem. Ama her yunusu değil tabiki. Günümüzde yunus okadar çok üretildi anlatamam. montz: Çeşmeyi açsan yunus akacak resmen. Ama kaç ranesi yunus gibi yunus orası tartışılır. saat:gif Yani ben sırf o balığın adı yunus diye kalkıp o yunusu beslemeyi boşver akvaryumuma dahi sokmam. Attığım yeme acırım. ;) Abi zamanında bende tropheus besledim. Ama birtek gün bile zevk alamadım. Yunusa dönme kararı ile bence iyi yapmışsın. ;)

10. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Doğan abi,
    Kurtlar vadisinde şöyle bir söz vardır.Demedi deme İbrahim'im tropları boşver gel mbunaya çevirelim diye demedimmi.

Doğan abi,sende benim gibi malavicisin.Malaviden başkası ile olmaz.Bende canlı doğuran,japon,tanganyika ve amerikan besledim.Gel görki malavinin tadını vermiyor.
    Yakınlarda ikola aldım,geri verdim.

Şu canım akvaryumu komple boşaltacaktın abi.Tabana en incesinden silis kum.Üzerine tanburlanmış kaya veya fosil kaya koyacaktın.Afra white top(hara galariya reef)-polit-elongatus mpanga birde afra cobeu koyacaktın.Genç damızlık olduğunda balıkların yer kavgasını izleyecektin.Akvaryuma bi bakmıssın hergün farklı farklı yerler kazınmış.Ya abi yapma anlatırken bile canım çekti. oyyyyyyyyyyyyyyy oyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy.

11. kumkapılı

kumkapılı

Yer:
    küçükçekmece/cennet
    İsim:
    Doğan
    Özgür verme ayarı bana böyle :F zaten bir arkadaş var benim troplara karşı afra white top, flavus, elengatus mpanga ve demasoni den oluşan 4 çeşit balık teklif ediyor girme kanıma huh:

12. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Doğan abi,o adamın yerinde olsam üstte para bile isterim.Bu kadarmı benzerlik olur benim balıklarla aynı eksik sadece gold form cüce ve olmassa olmaz makrakantalar.
    Hiç düşünme abi,hemen değiş derim.Şu balıklara bak abi,bende var diye övmüyorum mpanganın,flavusun ve heleki afrların erkeklerinin aldığı renkler taktire şayan.Sen al abi,beğenmessen masraflar bana ait.
    Ama abi,balıkları almadan önce dediğim gibi yap akvaryumu.Anlatırken içim bi hoş oldu. mız mız:gif mız mız:gif mız mız:gif mız mız:gif mız mız:gif mız mız:gif mız mız:gif

13. kumkapılı

kumkapılı

Yer:
    küçükçekmece/cennet
    İsim:
    Doğan
    Sen var sen olma:gif Allah tan arkadaşla seni tanıştırmıyorum yoksa halim harap huh: iyide okadar mercan kumunu ne yapacam 80 kilodan bahsediyorum neyse silis kum eksik olsun :F

14. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Doğan abi,mercan kırığıda idare eder silis kum kadarda olmasa.Silis kumun tanecikleri aynı bebe pudrası tanecikleri ile aynı.Balık ağzına alıp püskürttümü o görüntü inanılmaz oluyor.Dün gece keşke videosunu çekseydim.Son sürat akvaryumda inşaat çalışmaları var.Ben bıktım kaya üzerinden kum temizlemekten.

Doğan abi,şaka bi yana ALLAH(cc)inşallah gönlüne göre verir.Malavi ayrı abi mbuna ondanda ayrı birşey.

15. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Aynen katılıyorum hocam. Mükemmel yunuslarınız vardı. Tekrar yunus yaparsanız siz de biz de seviniriz. can:gif

Saygılar...

16. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Ya Doğan abi; sen bakma Özgürün ballandıra ballandıra anlattığına. :D Sen gene yunuslara dön abi. ;) Bende şimdi yunusları bir ballandırırım,bırak seni, Temel abi bile yunus beslemeye başlar. :D

17. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Ondan şüphem yok abi :D Ülkü'yü bile bu yaşta yunus hastası ettiğine göre Temel Abi'yi de ikna etmen pek zor olmaz smiley18.gif :D

18. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Olcay abi,beni bilirsin bende malavi hastasıyım.
    Beslediğim tür kalmadı.
    Ama mbuna farklı olay zevkler ve renkler tartışılmazmış ama yunus bana göre boş.
    Sabit renkleri sevmem.Kavga anında çiftleşme anında mbunaların o aldığı renkler.Bantlarının ve dorsalların simsiyah olması ayrı bi renk.

Yunus,frontosa ayarında bi balık.Herkesin zevki ayrı,zamanında millar verip moba alacaktım iyikide almamışım.
    Mesela bizim sitemiz açısından konuşuyorum.İstediğin cikletin en harika biotopun yap begenilmez.
    Ama akvaryuma 3_4 bitki koy içine birde lepistes,kılıçkuyruk at çok beğenir.zevk meslesi.

Bu arada en son kararı verecek kişi Doğan abi,inşallah ALLAH(cc)gönlüne göre verir.

19. kumkapılı

kumkapılı

Yer:
    küçükçekmece/cennet
    İsim:
    Doğan
    Özgür, gene beni ikna edemedin :) senin mbunalar başka bahara kaldı :cicek: akvaryumu boşalttım yunuslarımı geri koydum akvaryuma bir kez daha anladım ki yunuslar ve ben ayrılmaz parçayız bir elmanın iki yarısı gibi olduğumuzu ayrı kaldığım günlerde çok iyi kavradım. sizlere eski balıklarımın yeni fotograflarıyla başbaşa bırakıyorum

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 23 Mayıs 2015
  20. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Doğan Bey bu fotoğrafları koymayacaktınız foruma. Bunları Olcay görmesin kıskanır benden söylemesi. Ben maşaAllah diyeyim peşin peşin. naz: naz: naz: Hayırlı olsun kararınız ne diyelim.

Sayfayı Paylaş