1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

300 lt akvaryum dış filtre önerisi

Başlığı 'Akvaryum Malzeme Rehberi' kategorisinde m.avcıoğlu tarafından 3 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    300 lt akvaryum için en iyi performans en iyi sessizlik adına hangi markayı önerirsiniz. benim aklımda eheim ecco pro 300 var ama tam emin olamadım.

2. Metin bey Eheım 2228-2217 önerebilirim.Tabii bütçenizi sarsmayacaksa.Ecco pro tankınıza yetersiz gelir.Ben her iki modelinide kulanmış ve memnun kalmıştım.Jbl nin 1501 greenlıne dış filitresinede bakabilirsiniz.:)

m.avcıoğlu ve cirol bunu beğendi.
  3. Homeros

Homeros

Yer:
    İstanbul/Beykoz
    İsim:
    Ömer ÇAKIR
    Bende de 300 lt var jebo 839 kullanıyorum. İç filtre de kullanmak zorunda kaldım. iç filtrem atman 306. Hala daha pislik birikiyor kumlarda. 4 yavru astronot ve 2 büyük vatozum var. Filtre yetmiyor :) Ben bir ara fluval 405 yada 306 düşünmüştüm ama yeterli gelir mi bilmiyorum. Debi düşmediğinden dolayı Fluval tercih edilebilir.406 büyük mü gelir bu da muamma. Akvaryumda iç filtre kullanmayı hiç sevmiyorum. Mecburen kullanıyorum.

m.avcıoğlu bunu beğendi.
  4. grafikdelisi

grafikdelisi

İsim:
    Serdar KOÇER
    Maddi imkaan varsa Eheim 2217 candır.

sinan1962 ve m.avcıoğlu bunu beğendi.
  5. k.namalir

k.namalir

Yer:
    istanbul"
    İsim:
    kürşad namalır
    fluval 406-405 olur mükemmmel olur debisi ayarlanabiliyor sıfır sese yakın tüketim en çok az ve en güzeli dolu gelmesi daha ne olsun ben 250 lt fuluval 305 kulanıyorum bu zamana kadar sıkıntı çekmedim 1 yıl oldu

m.avcıoğlu bunu beğendi.
  6. Homeros

Homeros

Yer:
    İstanbul/Beykoz
    İsim:
    Ömer ÇAKIR
    Artı olarak iç filtre kullanıyor musunuz peki?

7. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    eheimle fluval arası kaldım :) fluval hiç kullanmadım. eheim in hava motoru olsun yem makineleri olsun kullandığım ekipmanları var. son derece memnunum. almışkende bir kere alayım diyorum. şu an 100 lt tankımda jebo 825 kullanıyorum fakat ses olayından bezmiş durumdayım. 300 lt tanka bir kere almak istiyorum bakalım kısmet :) değerli yorumlarınıza teşekkür ederim

Homeros bunu beğendi.
  8. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Eheım 2217 kullandım,Tropheus baktığım dönemlerde ve gerçekten memnundum.Ses olayı sıfır.:)

9. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    fluval de 405 le 306 arasındaki fark nedir bilen var mı?

10. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Metin 24 saat kesintisiz çalışması gerekecek sarfiyatınıda göz önünde bulundur.elektrik faturası ve kullanım ömrüne bakılacak olursa eheim daha ucuza gelebilir.Hemde daha iyi iş yapar.

sinan1962 bunu beğendi.
  11. Homeros

Homeros

Yer:
    İstanbul/Beykoz
    İsim:
    Ömer ÇAKIR
    06 serisi 05'in geliştirilmiş hali. 405 ve 306 arasındaki fark debi farkı. 306 300 lt için 405 400 lt için diye geçiyor. ama 405 ya da 406 300 lt için kullanılırsa daha iyi temizleme olur diye düşünüyorum.

m.avcıoğlu bunu beğendi.
  12. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    ben o dediklerini göz önünde bulundurup eheim ecco pro 300 dedim ama arkadaşlar yetersiz dedi abi :) şu an fluval 306 da takılı kaldım kullanan biri yorumlarsa aydınlanıcam :D

13. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    406 ile 306 arasındaki fiyat farkına bakınca 306 daha cazip geldi. fluval kullanan arkadaşlar debi düşmesi olmadığını da söylüyorlar ve enerji tüketimi bence çok cazip

14. k.namalir

k.namalir

Yer:
    istanbul"
    İsim:
    kürşad namalır
    Hayır gerek kalmıyor

15. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    250 lt de 305 kullanıyorum demişsiniz. ben 300 lt de 306 kullansam nasıl olur? verim alabilir miyiz?

16. k.namalir

k.namalir

Yer:
    istanbul"
    İsim:
    kürşad namalır
    406-5 daha verimli olur ama 306 da net işini görür diyebilirim

17. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    306 kullanıcı yorumlarını inceliyorum şu an kimi çok mükemmel desede kimileri tavsiye etmiyor. filtre kirlenince su biyolojik malzemelere uğramadan sadece girişteki süngerlerden geçip akvaryuma geri dönüyormuş debi düşmesi bu yüzden yaşanmıyormuş. böyle bişey var mı acaba? bana biraz mantıksız geldi

18. k.namalir

k.namalir

Yer:
    istanbul"
    İsim:
    kürşad namalır
    Çok saçma ne alaka ki sisteme aykırı

19. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    valla bende anlamadım bunun içinde süngerlerden sonra suyu kaçıracak bi yer var mı ki? fluval-306-dis-filtre-1150-l-h-15w-1674-114-500x500.jpg

20. Metin bey Eheım, filitrelerin mersedesidir.Şu an evimde beş adet Eheım,bir adette jbl nin düşük elektrik tüketimi olan 1501 modeli var.Jbl 1501 alalı yaklaşık dört ay kadar oldu.Kesinlikle debide düşüş olmadı.Eheım'larda zamanla debi düşüşü oluyor ama onun yaptığı temizliği hiç biri tutmuyor.Daha önce Fluvalin 405 modelinden arkadaşa aldık güzel bir filitre ama biraz sesli çalışıyor.Ben kesinlikle Eheım derim.Umarım bir nebze yardımcı olmuşumdur.Keyifli forumlar:)

sinan1962 ve m.avcıoğlu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş