1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

70x50x50h Kurulum

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde Moliro tarafından 10 Mart 2017 başlatılmıştır.

1. Sena

Sena

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Sena
    Gereğinden fazla bakteri kültürü eklemiş olabilir misiniz acaba? Ben yapmıştım onu hatırlattı

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Düzenleme: 14 Haziran 2017
    Moliro bunu beğendi.
  2. Moliro

Moliro

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cengiz
    Sanırım yaptım hocam :)
    Haftasonu su degisimini baska tanktan aldigim suyla yaptim ve 1 parcada canlı kaya bulunca bunu da ekledim.. ertesi gun diatom basladı, sonrası sonuc bu o_O
    Simdi baya okudum, parcalar birlesince sanırım bakterim cok fazla geldi ve ölüp bu sekilde bulut oldular...

3. Moliro

Moliro

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cengiz
    Mahir hocam makale yazmışsın resmen, tesekkur ederim çok bilgilendirici oldu :)

Aslında kayalardan sonradan sonradan ben de pisman oldum, bugun kursam tankı sıfır kutulu kaya alırdım, sekline gözenegine kandım iste...

Bu söylediklerinizi takip edeceğim ama haftasonuna kadar su cam gibi berraktı (ama test degerlerim kotu cıkıyordu), su birden bu duruma düsünce haftasonu yaptıgım oynamalardan oldugunu dusunuyorum bu bulutlanmanın.. Ama zamanla söylediklerıniz de başıma is acacak mı takipte olacağım...

Çok bilgilendirici bir cevaptı tekrar teşekkür ederim...

4. Moliro

Moliro

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cengiz
    Ps yi az once temizlemistim bu arada, biraz dolmaya baslasın foto ekleyeceğim...

5. Moliro

Moliro

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cengiz
    Ps yi sulu toplayacak sekilde açıyorum aksamları biraz taşmadan yakalarım diye, 2 saatlik toplama resmi;

6. Moliro

Moliro

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cengiz
    Ilginc bir durum var; su icindeki bulutlanma gece azalıyor, sabah uyandigimda su neredeyse cam gibi berraklasıyor, sabah ısıklar yandıktan sonra bulutlanma da artmaya başlıyor ve aksam ustu su cok fazla bulanıyor..
    Sanki fotosentez yapan birseyler yuzuyor gibi suda?

7. Moliro

Moliro

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cengiz
    Sudaki bulutların fotosu;

Heliak bunu beğendi.
  8. Moliro

Moliro

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cengiz
    Camda degil üstat, akvaryumun icinde suda bulutlanma, camlarda hafif yosunlanma var, diatom yosunu sanırım..
    Usten bakinca da su beyaz dumanlı gibi

9. Moliro

Moliro

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cengiz
    Gunde 3-4 sefer ps kabı bosaltiyorum, bu da ölü bakterileri mi topluyor anlamına geliyor?
    Denge kurulana kadar bu böyle gidecek abladıgım kadarıyla, bu sure tahmini nekadardır?
    Az once %10 su degisimi yapmıstım, hata mı ettim acaba?

10. burak ozu

burak ozu

Yer:
    Bursa
    İsim:
    burak özügeldi
  11. Moliro

Moliro

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cengiz
    attım, 2 gündür sumpta.. Sabah uyanıyorum su cam gibi berrak, ama sonra ışıklar yanıyor su gittikçe beyaz duman kaplamaya baslıyor, sonra aksam tekrar açılıyor işte... Bakteri fena patlamış herhalde :)

12. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Yaptıklarına ilave olarak inişe elyaf koyabilirsin. Bu iş için plastik saklama kapları iyi iş gorur.

13. Moliro

Moliro

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cengiz
    Elyafa yok evde veysel hocam, haftasonu alıp koyabilirim ama aslında elyaf fayda eder mi bilemedim çünkü taneli bir yapı gibi değil aslında, duman gibi birşey, sanki elyaf yakalamaz bunları gibi?

14. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Yakalar yakalar, cam gibi yapar suyu. Elyaf ne pislik tutacak şaşıracaksın sende.

Moliro bunu beğendi.
  15. Moliro

Moliro

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cengiz
    A
    Alıyım bakalım haftasonu ozaman :)

16. Moliro

Moliro

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cengiz
    Ro basta sifir tds idi ama simdi 1 yada 2 cikiyor, silikatı degistirmem gerekir mi 2 de biraz daha is gorur mu?

17. Moliro

Moliro

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cengiz
    Bu dumanlı ortamda meraktan bir test yapayım dedim, ilerde tecrube olsun bu duman neler yapıyor acaba dedim ama pek bir etkisi yok gibi;
    Amonyak 0.01 hala artmamıs hic,
    Nitrit 0.5 son duruma göre biraz daha düsmüs gibi,
    Nitrat 30 bu da son duruma göre biraz düsmuş

Testlere göre bakteri patlamasının su degerlerine pek bir etkisi olmamış gibi

veysel bunu beğendi.
  18. Moliro

Moliro

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cengiz
    Bu arada tankta ilginç bisey var, su degerlerim ideale gelmedi ama 3 günlük conch larim yumurta topları yapıyorlar :)

3 öbek var suan kumda ve çalışmalari devam ediyor.. Bu yumurtalar çıkar mı? Akvaryumda Conch üretimi sıradan kolay bir durum mu, acemi şansı mı demeliyim?

Resimler net çıkmıyor;

Bu dumanlı ortamda conchların durumu gayet iyi :)

veysel bunu beğendi.
  19. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Snailler, salyangoz türleri akvaryum eskidikce bol bol çoğalırlar.

Moliro bunu beğendi.
  20. Moliro

Moliro

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cengiz
    Benim 3 gunluk conchlar 1 aylık suda neden surekli topak topak yumurta yapiyorlar peki? Hic balik yok rahatsız eden yok diye mi acaba..

Sayfayı Paylaş