1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

(A-P) DIY Son Nokta Protein Skimmer

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 30 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Selam arkadaşlar;

Önce neden İngilizce isim yaptık diye düşünenlere yazayım. Sonra başlık adını değişiriz sorun değil. Son nokta olsa daha az ilgi çeker ismi. Biz millet olarak koca Bağdat caddesini tamamen yabancı isimle açılmış dükkanlara terk etmiş isek ve bunun altında yatan sebeb ne ise Ps adı ve başlık sebebi de budur. :hasta:

Alışıksınız belki bilemiyorum ama ben görsel olarak genelde konu açarım. Aslında bu konuda çok görsel olacak ama göreceklerinizden önce zihinlerimize kazımamız gerekenler var. Bazen bir konu içerisindeki sıradan bir mesaj sonrası fikir, düşünce ve faliyete geçen birçok konuya şahit olmuşsunuzdur bu satır aralarında. Bu da onlar gibi başladı ama tüm emekle ortaya çıkan diğer paylaşımlardan farkı olacak ama farkı olacak derken bu fark sadece özümüze yazdığımız hep daha ileri ilkesinden farksız da olmayacak aslında. Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi olacak ifadesi madem kullanılıyor öyleyse icraat gerekir ve gereken yapılacak sadece...

Bilmenizi istediğim bazı şeyler var bu yüzden görsellikten önce konuyu açtım. Ne yapılmışsa esirgenmeden ve kısılmadan ortaya serilerek yapıldı. Öncelikle hepinizin huzurunda Murat (murer) kardeşime önce Türk hobisi adına, sonra akvaryum portalı adına ve daha sonra tüm üyelerimiz adına teşekkür ederim. :emt: Kendisine verilen küçük bir ürün üretme tüyosu ardından inanılmaz bir araştırma yeteneği, inanılmaz bir zanaat insanını kullanma kabiliyeti ile yakında göreceğiniz (A-P) The Ultimate in Protein Skimmer gövdesi Tüm dünya platformları dahil gelmiş ve geçmiş en iyi ortaya çıkarılmış DIY alet olacak.

Neden bu kadar iddialı yazma gereği duyuyoruz ?

Reklam yapıyoruz evet emeğimizin reklamını yapıyoruz ve beni kesmedi önümüzdeki en az 5 yılda bundan iyisi yapılamayacak diyoruz.

Öncelikle bilmenizi isterim ki... (A-P) The Ultimate in Protein Skimmer için kalıp yaptırılmıştır ve kalıp portala aittir. Gerçek hak eden tüm üyelerimiz istediklerinde bu gövde kalıbından faydalanacak ve ben de bu olmalı diyenler yani isteyenler kullanabilecektir. Hak etmeyenler kumda top oynamaya bir süre daha devam edecek.

Şimdilik bu kadar...

Sevgiler...

Marineros, Bozzzok, siftery ve diğer 15 kişi bunu beğendi.
  2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Teşekkür ederim iltifatların için, çok incesin. :em:

Öncelikle belirtmeliyim ki, proje Temel kardeşime ait.:helalolsun: Her zamanki gibi hamsi yemekten zehir gibi çalışan kafası, bu projeye son noktayı koydu.aliye:gif Senelerdir bu hobiyi yarım yamalakta olsa sürdürmekteyim, ama Temel gibi duayene henüz rastlamadım. (Aslında bir duayen daha varda, kendini fazla göstermiyor, laf aramızda) Bizlerin her sorusuna, yaşadığı tecrüberler ve yılların vermiş olduğu birikim ile cevap verir. Ben onun ''Yürüyen kütüphane'' olduğuna inanıyorum.

''Nerden çıktı diyeceksiniz'' adamın kafası bir dakika durmuyorki, neyi görse bundan bir şeyler yapabilirmiyiz modunda dolaşıyor, banada aşılamadı değil tabi.:F Bu aşılamaya istinaden, birazda eski mesleğimden dolayı, çevremi kullanarak gelecek beş yılın Protein Skimmer'ini ortaya çıkartacağız. Açıkça belirtmek isterim ki, bu alette hiç bir masraftan kaçınılmıyor, kalıp ise kalıp, malzeme ise malzeme, yapıştırmada kullanacağımız ürün bile özel bir ürün olacak, iz bırakmayacak. Anlayacağınız kloform kullanılmayacak.:serda:

İstenildiğinde, 250 litreden 2000 litrelik akvaryumun altında çalışacak kapasitede olacak.:ser:

Burada tek amaç 3500 TL verilip alınan bir Ps nin maliyetlerini, en azamiye çekip hobiye sunmak, tabi hak edene.:shh:

Nedenmi uğraşıyoruz, çünki biz hobiyi ve,

:aha:

Sevgiler.....

siftery, pisgitar, fth-94 ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  3. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Projenizde başarılar, öncelikle şunu belirtmek isterimki kendi imkanlarımızla bir şeyler yapabilme imkanı mevcut ise neden yabancı ülkelere para kazandırıyoruz. Gerekirse millet olarak herşeyin en iyisini yapmaya muktediriz. Yeterki çalışalım. İnşallah en güzelini yaparsınız.

siftery, YIKIKTEMO ve murer bunu beğendi.
  4. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    İşte budur. Merakla beklemeye bile tahammülü olmayan biri olarak elimden gelen birşey olursa kas kuvveti yada beyin fırtınası bağabında yes tuşu kadar uzaktayım. Saygılar.

murer ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  5. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Abi öyle bi sunuş yaptınız ki İstanbul'a atlayıp uçağa şunu göresim sonra İzmir'e geri dönesim geldi be :D Ellerinize sağlık şimdiden abilerin en yakışıklıları. Hadi bekliyoruz bakalım meraklan. :hepiniziseviyorum:

YIKIKTEMO ve murer bunu beğendi.
  6. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Armatürünü almaya geldiğinde yakından incelersin, Erman.:F

Erman Pehlivan bunu beğendi.
  7. mustafa karaeli

mustafa karaeli

İsim:
    MUSTAFA KARAELİ
    Öncelikle Temel abiye ve Murat abiye teşekkür ediyorum.Gerçek akvaristlik bu olsa gerek.Gerek Temel abi gerekse diğer arkadaşlar hiç bir karşılık beklemeden diğer üyelerin yardımına koşuyor.İşte Akvaryum Portalı ruhu budur.Bence bu proje ile Türk akvaristliğinde çığır açacaksınız.Ve Türk akvaristlik dünyasında yeriniz iyice pekişecek.Bu özveriniz ve azminiz ile kocaman bir alkışı hak ediyorsunuz. :helalolsun: em34:

siftery, murer ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  8. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    İkiside üstad ve duayen fazla söze gerek varmı.

em34:em34:

james_34, murer ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yorumlara teşekkürler arkadaşlar. Mahçup oluyoruz alışık değilim. Bugün Murat geldi bir semaver çayı içtik. Kalıplardan çıkan parça örneklerini getirmiş. Fabrikadan çıkmış gibi olmalıydı ve daha iyi olmuş açıkcası. Protein skimmerin hiçbir yerinde yapıştırma izi mizi olmamalı diye konuştuk. Tamamen kanallı sistem olacak.

Tabi sonra bir karar daha aldık. Madem olacak 3 kuruş fazla olsun kırmızı olsun dedik. Kırmızı olacak olan parçalardan ikisi karşınızda. Fabrika çıkarabilir mi bu temizlikte bilemiyorum. Teşekkürler Murat...

murer bunu beğendi.
  10. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Teşekür ederim Temel, dediğim gibi bu acele ile yapılan parçalar örnek malzemeyi görmen amaçlı yapıldı.

Birde malzemenin şu özelliği var söylemeyi unuttuğum, malzeme kir tutmuyor. Denemek istersen, baca isi, yağ, pas bulaştır, git musluğun altında sünger ile yıka, ne kadar kolay çıktığını göreceksin. Zaman ile ısıdan etkilenip sararma da yapmıyor.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  11. sconat

sconat

İsim:
    Ozan Sıdal
    Maşallah maşallah dıy diyince plastik kabları eritmek kesmek filan bilirdik biz.Bakıyorum orjinal ekipmanlara kafa tutuyorsunuz abi inanılmaz güzel bu.yuvarlak parçanın orink kısmındaki contanın yeri bile olayı anlatmış bence.super:gif

:emt: :emt:

12. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Parçalar geldi, yorum sizlerin.....

YIKIKTEMO, Erman Pehlivan ve james_34 bunu beğendi.
  13. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Heralde 3-4ay yetecek receli cikarir 1 gunde.

14. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Hey maşallah :nazar: Birlikten kuvvet doğar boşuna dememişler.

Tüm ekibe teşekkürlerimi sunarım.

murer bunu beğendi.
  15. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    Helal olsun onyüzbinmilyon kere. em34:
    Ben bu abilerden korkmaya başladım artık. :F

Tebrik ediyorum emeği geçen, geçecek herkesi. Saygılarımı sunuyorum. Hobiye hizmet budur!

murer bunu beğendi.
  16. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    Kırmızı kırmızı harika olmuş. Emeğinize sağlık abilerim. Sizin gibi abilerimiz bu hobiyi önce hüpletir sonra gümletir bizde onların izlerinden gideriz :) :nazar:

murer bunu beğendi.
  17. mustafa karaeli

mustafa karaeli

İsim:
    MUSTAFA KARAELİ
    Murat abi tebrik ederim.Ortaya çok şık ve orjinal bir ps çıkacağı kesin.

18. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sabah 08 itibari ile Murat ve 10.00 itibari ile ben ve tabi Teoman abi kaliptan cikan parcalarin ve bu parcalarin islenmesi ile mesguluz. Cok yorucu birgun oldu ama acikcasi asil emek Murat'a ait.

Durustce yazmam gerekirse surasi soyle olsaydi diyebilecegim veya surasini pek begenmedim diyebilecegim hic ama hicbir noktasi yok. Bu beni uyuz etti cunku kusur bulup vidi vidi yapmayinca sarmaz bana.

Protein Skimmer fabrikalarinin bile kiskanacagi kadar saglam, kaliteli ve guzel oluyor. Yani...Adina layik oluyor...Son nokta bu oluyor.

Cep mesaj...

19. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Temel Abi bir kilo recel gonderirsin artik cikaracagi trabzon recelini tum akvaryumportali anca bitirir.:heyo:

20. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    :) abilerin en beceriklileri. :) Toplanmış halini ve randımanını merak ediyorum ;)

Sayfayı Paylaş