1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Cüce Vatoz Üretimi...

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde Muzikopat tarafından 20 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Herkese merhaba arkadaşlar. 2-3 gün önce Tamer abime söz verdiğim için ( karides akvaryumu kuracağım için söz vermiştim ) bugün düneğin elden çıkardığım malawi balıklarımın bulunduğu akvaryumu bugün temizlemek istedim. Kısmi su değişimi ve dip çekimi yaparken malawilerim sayesinde kum altında kalmış deniz kabuklarımı düzeltmek istedim. İkinci kabuğu düzeltirken içindeki cüce vatozumun ısrarla dışarıya çıkmaması biraz dikkatimi çekti. Bende vatozu dışarıya çıkarmaktan vazgeçip kabuğun oyuk kısmını kendime çevirdim.

Sizce ne göreyim ?

Evet. Cüce vatozum yumurtlamış ve erkek de yumurtaları havalandırıyor. Tabii önce pembemsi yumurtaları gördüğümde eyvah gene bir balık altta kaldı deyip üzülmüştüm. Ama dikkatli bakınca ve bunun cüce vatoz yavrularımın yumurtaları olduğunu görünce ne kadar sevindiğimi tahmin edebilirsiniz.

Henüz kuyrukları oluşmamış ve daha yeniler. İnşallah bir kaç gün içerisinde yaklaşık 40 kadar yavruya sahip olacağım. İnşallah yavrularla ilgili resim veya bilgi paylaşımlarıma bu başlık altında devam edeceğim.

Neyse sözü fazla uzatmadan resimlere geçelim isterseniz...

Tamer abi bu olayı da sayende farketmiş oldum. Bu akvaryum karides akvaryumu olacak abi. Sana verdiğim sözü unutmadım... :)

2. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Cüce Vatoz Üretimi...

Hüseyin hayirli olsun. Sağlikli yavrular dilerim em34:

3. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    Cüce Vatoz Üretimi...

Hadi gözün aydın kardeşim.

4. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Cüce Vatoz Üretimi...

Sağolun abilerim. İnşallah yavrular sorunsuz çıkar da bol bol resim paylaşırım sizlerle. Epey besledim ben bu canlıları çok seviyorum. Herşeyin sabır olduğunu bir kez daha hatırlatmak isterim...

Resimler cepten çekildiği için görüntü kalitesi biraz düşük. Affınıza sığınıyorum artık...

5. taygun

taygun Guest

Cüce Vatoz Üretimi...

Hüseyin yavrularına çok sevindim. Doğrusu benim de hayalim cüce vatozlardan yavru almak. İnşallah birgün başaracağım. İnşallah da kayıpsız büyütürsün yavrularını.

Eğer spirulina tablet lazımsa bitkinle hemen gönderebilirim.

6. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Cüce Vatoz Üretimi...

Hocam lazım valla. Eğer sende fazlaysa tabi. Ama şimdi değil bir kaç güne kadar bu akvaryumu biraz oturtayım. Yavrular çıksın bir bakalım. Zaten seni bol bol rahatsız edeceğim bitki konusunda.

Yavrular çıkınca inşallah daha net resimlerle karşınızda olacağım...

7. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Cüce Vatoz Üretimi...

Hüseyin tebrikler senden bol bol resim bekliyoruz.
    Sağlıklı bir şekilde büyütürsün inşallah :heyo:

8. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Cüce Vatoz Üretimi...

Mesut abi hiç merak etme. Resme doyuracağım sizi. Şunlar bir sağlıcakla çıksınlar da gerisi kolay.

9. Kerim C. Duymus

Kerim C. Duymus

İsim:
    Kerimcan Duymuş
    Cüce Vatoz Üretimi...

İnşallah sağlıklı bir şekilde büyütürsün yavrularını. :helalolsun:

10. taygun

taygun Guest

Cüce Vatoz Üretimi...

Hüseyin Merhaba

Bu cüce vatozlarda olay senin dediğinin tam tersiymiş. Yani esas mesela yavruların yumurtadan çıkmasıyla başlıyormuş. Araştırmakta yarar var

11. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Cüce Vatoz Üretimi...

Benim kolaydan kastım zaten büyütebilecek kadar bilgiye sahip olduğumu açıklamak istememdi hocam. Yoksa senin dediğin elbet doğru. Yavrular çıktıktan sonra asıl iş başlıyor. Çok hassaslar gerçekten. Büyütebileceğime inanıyorum ben. Kastım buydu zaten. :)

12. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Cüce Vatoz Üretimi...

Gözün aydın Hüseyincim em34: Tüm dip balığı besleyenlerde görmek istediğimiz hareketler bunlar ;) Yavrularının kazasız belasız büyütmeni dilerim kardeşim.. Bu arada baba yumurtaların yanında dimi ? Onu göremedimde , babanın yumurtları sürekli havalandırması gerekiyor diye biliyorum , umarım kadraja girmemiştirde kabuğun içinde üstüne düşen görevi yapıyordur..

13. MertBalim

MertBalim

İsim:
    Mert
    Cüce Vatoz Üretimi...

hayırlı olsun yavrularınız. Sağlıklı büyütmeniz dileğiyle.

14. taygun

taygun Guest

Cüce Vatoz Üretimi...

Kadraj dediğin nedir Volkan? .8.

15. MertBalim

MertBalim

İsim:
    Mert
    Cüce Vatoz Üretimi...

Harbi Taygun abi benimde dikkatımi çekti.

16. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Cüce Vatoz Üretimi...

Taygun abi mi ? :D Mert hiç güleceğim yoktu yaa. :D

Volkan abi merak etme baba üzerine düşen görevi yapıyor. Öldüm resmen heyecandan yaa. İnşallah sağlıcakla çıkarlar. Ben burda dokuz doğurdum yemin ederim... :D

17. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt
    Cüce Vatoz Üretimi...

Hayırlı olsun Hüseyin abi neyseki farketmişsin yavruları...Yavrularını kayıpsız sağlıklı bir şekilde büyütürsün İnşallah... :)

18. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Cüce Vatoz Üretimi...

Amin Kadircan saolasın kardeşim... İnşallah bu canlıyı seven herkese nasip olur yavru almak.

19. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cüce Vatoz Üretimi...

Tebrikler Hüseyin, inşallah devamı gelir. Gelişmeleri bekliyoruz senden. Maşallah demeyi ihmal etmemek lazım. naz: Diyarbakır cüce vatoz görsün sayende. :F

20. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Cüce Vatoz Üretimi...

Valla hocam zaten üretimini yapan ilk insanlardan olacağım rabbim kısmet ederse. Sırada bildiğin üzere karides var.

Kiraz lazım ama nasıl bulacağım. Tamer abiye de söz verdik artık bakalım nasıl yapacaz. mız mız:gif

Sayfayı Paylaş