1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Canlılar eklendi macera yeni başlıyor :)

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde murat çifci tarafından 3 Mart 2018 başlatılmıştır.

1. murat çifci

murat çifci

Yer:
    İstanbul maltepe
    İsim:
    Murat
    Bicolor la güzel anlaştılar sürekli beraber geziyolar :D

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  2. murat çifci

murat çifci

Yer:
    İstanbul maltepe
    İsim:
    Murat
    Birde video ile konumuzu güncelleyelim :)

veysel ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  3. Rubbertooth

Rubbertooth

Yer:
    İstanbul
    6 ay sonra sixlineı tekrar konuşalım :D

YMR_AY ve murat çifci bunu beğendi.
  4. murat çifci

murat çifci

Yer:
    İstanbul maltepe
    İsim:
    Murat
    Şuanlık bi sıkıntı göremedim ama akvaryumda bir hakimiyet kurma telaşesi içinde olduğunun farkındayım :D Kaya tasarımım aksi bi durum olması halinde müdahale etmeme müsait. Yapısı gereği kendinden sonra gelen küçük balıklara ben burdayım dediğini biliyorum açıkçası bundan sonra balık ekliyceğimi düşünmüyorum. En fazla farklılık olsun diye bi gobi türü eklerim okadar :D Herşey biyana akvaryumda izlemesini en sevdiğim balık diyebilirim

5. Rubbertooth

Rubbertooth

Yer:
    İstanbul
    İnanılmaz zeki hayvan...

murat çifci bunu beğendi.
  6. murat çifci

murat çifci

Yer:
    İstanbul maltepe
    İsim:
    Murat
    Kesinlikle. En çok hoşuma giden bicolor blenny yi yanına alıyor beraber geziyorlar akvaryumda her kayadan bunlar çıkıyor :D

7. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    arkadaşın sixline ile arası degil bakma sen ona :) bende severim kendisini. bazen agresif olabiliyor. yanına ekleyecegin balıklar onun hışmına ugrayacak kadar ufak olmasın gerisi sorun degil.

8. murat çifci

murat çifci

Yer:
    İstanbul maltepe
    İsim:
    Murat
    Tabi her canlı farklı karakteristik özelliklere sahip tüm canlılarda bu böyle. Benimkinde şuanlık bi sıkıntı görmedin arada snailleri didikliyor okadar :D

Bu videoyuda dalga motorunu ilk çalıştırdığımda çektim tanecikler yerle yeksan olmuş tekrar izleyince farkettim

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  9. Rubbertooth

Rubbertooth

Yer:
    İstanbul
    Yeni gelen Yellow wrasse de benim conchlari olduruyor suan mesela geldiginden beri 2 haftada 3 tane kaybettim..

Wrasse sikinti hacım...

10. murat çifci

murat çifci

Yer:
    İstanbul maltepe
    İsim:
    Murat
    Vay çakal demek yavaş yavaş yanaşıyor :D Şuan sanki snaillerin üstündeki şeyleri yemek için yanaşıyor ama öldürürse sıkıntı tabi dikkat etsekte bişey değişmiyor :)

11. murat çifci

murat çifci

Yer:
    İstanbul maltepe
    İsim:
    Murat
    Keyifler yerinde balıkların büyümesi gayet güzel mercanlarda çoğalmaya başlıyor. Sadece iki gündür star polip birden kapandı bugün bi iki tanesi açmış bakalım bikaç gün daha bekliyeceğim müdahale için. Çin malı armatürün de acizliğine uğradım her yer yosun oldu yurt dışından kaliteli xp g seris power led söyledim ledlerini değiştircem idareten 2x24 t5 kullanıyorum. Bu arada yeni akvaryum geliyor. 80x45x40 ölçülerinde alttan sumplu ona taşınmam biraz zaman alıcak acele yok minimum kayıp maximum fayda ile geçicem inşallah :)

[​IMG] [​IMG][​IMG][​IMG]

Erdem., MESUT_KERİM, YMR_AY ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  12. murat çifci

murat çifci

Yer:
    İstanbul maltepe
    İsim:
    Murat

Yeni akvaryumu koydum ps de geldi akvaryum 80x50x45 ölçülerinde ps curve 7 elinde özellikle kum olan hobici abilerim kardeşlerim varsa desteğinizi bekliyorum çok açıldım kum konusunda ücretli ücretsiz desteklerinizi bekliyorum :)

Erdem. ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  13. murat çifci

murat çifci

Yer:
    İstanbul maltepe
    İsim:
    Murat
    Merhaba curve 7 yi reef octopus 150sss le değiştirmeyi düşünüyorum bunu 350 tl ye aldım üstüne 150 daha verip 150sss alayımmı

YMR_AY bunu beğendi.
  14. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Bence alın. ;)

15. murat çifci

murat çifci

Yer:
    İstanbul maltepe
    İsim:
    Murat
    Tamamdır onu alayım ozaman :) peki dalga motoruna ne dersiniz coral box qp5 var o kaliteli geldi bana jebao rw serisini tavsşye edenler de var

16. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    coral box qp5 hiç görmedim :)

17. murat çifci

murat çifci

Yer:
    İstanbul maltepe
    İsim:
    Murat
    Qp ye baktım jebao ya göre daha etli geldi bana sanki rw 4 çalışırken camdan fırlıycak hissiyatı verdi

18. murat çifci

murat çifci

Yer:
    İstanbul maltepe
    İsim:
    Murat
    Merhaba 25 kg 3-5 mm mercan kırığı kum aldım bazı arkadaşlarım mercan kumu zamanla sıkıntı yaratacaktır dedi ölü veya canlı aragonit kullanmamı tavsiye ettiler kumu aldım değiştirme şansım var hala aragonit le değiştireyimmi. Qp 5 i aldım kayaları da aldım fiji kaya aldım 7 kg ithal kayalardan aldım nyos unda reef çement inden aldım iyi bi tasarım düşünüyorum bakalım reef octopus da yarın gelecek muhtemelen tavsiyelerinizi önemle dinliyorum

veysel bunu beğendi.
  19. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Mercan kırığí kum iyidir, hiç bir síkıntısı olmaz. Senelerdir mercan kırığı kum kullanıyorum. 2-3 mm kalínlıkta alsan daha iyi olurdu.
    Boşuna para vermeyin diğer kumlara.
    @YIKIKTEMO Temel abinin meşhur lafı geldi aklıma. """" Kumun neydi gözüm"""":D

YMR_AY bunu beğendi.
  20. murat çifci

murat çifci

Yer:
    İstanbul maltepe
    İsim:
    Murat
    Sağolun ya valla içimi rahatlattınız reef octopus da yarın geliyor elimden geldiğince iyi malzemeler seçmeye çalışıyorum fiji ve plateleri yavaş yavaş yapıştırıyorum bir iki güne bişeye benziycek inşallah

veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş