1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Chelmon Balığı Hasta Yardım

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde murat parin tarafından 18 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Herkese ilgisinden dolayı teşekkür ediyorum .Müdahalede geç kaldım, aslında hiç almamalıydım hayvan benim yüzümden öldü.Ben bir ders aldım ama balık hayatıyla ödedi.İki tane dışarı atlayan goby ile beraber üçüncü kaybım oldu inşallah tekrar yaşamam.

DEMEK'Kİ NEYMİŞ ; BU BALIKLAR OYUNCAK DEĞİLMİŞ .

Okurt, YIKIKTEMO ve m.avcıoğlu bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Murat abi geçmiş olsun üzüldüm...:(

3. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Geçmiş olsun Murat bey, üzücü durum işallah bir daha böyle durumlar yaşamazsınız.

4. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Çok geçmiş olsun Murat bey:( İnsan bişey yediremeyipte öylece bakınca içi sızlıyor.Bendekine kum midyesi yedirebildiğim halde 1 gün yemedi ve ertesi gün öldü.Chelmon belkide benim akvaryum kurma sebebimdir ama artık nerde görürsem göreyim yaşadığı yerde kalsın diyorum.

murat parin bunu beğendi.
  5. Murat bey geçmiş olsun, canlı kayıpları olması zamanla tercihlerimizi de etkiliyor. İnşallah bir daha tekrarlama olmaz akvaryumunuzda.

murat parin bunu beğendi.
  6. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Küçükken japon balığı beslimiştim. En kötü mantar olur geçerdi. Büyüdükte mi detaylandı, zaten zordu. Balıkların sağına soluna bakmaktan onların keyfine varamıyoruz. Ölmelerinin yanında en acı olan da bu.

YMR_AY bunu beğendi.
  7. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Benim gözümde hobideki en güzel süreç diatomun bitmesini beklediğimiz zaman.Dert yok, tasa yok,ölümler yok.Otur börtü böceği izle conchları takip et.Kafada şunu koyacağım bunuda almam lazım gibi planlar.Sabrederekte olsa acelecide davranılsa ilk balık konduğu anda endişelerde peşpeşe geliyor.

Ontheway, Glsn ve murat parin bunu beğendi.
  8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Chelmon balığı aslında yem kadar su değerlerine de hassas balık. Bu kısım gözden kaçırılıyor anladığım kadarıyla. Balık açısından bakacak olursak, eğer bir balık kuru yem almak konusunda nazlı ise sadece verilen yeme ilgisiz kalır ama o yeme mutlaka hamle yapar almaz vb ama deniz akvaryumu medyası olan sudan, genel şartlardan memnun ise, akvaryumu dört döner, sürekli arayış içinde olur, bir yerleri sürekli didikler. Satın alınan balığın alındığındaki sağlığı başta olmak üzere, balık akvaryumda bu tavırları sergilemiyor ve sakince bir yerlerde duruyor ise işimiz 10 kat daha zordur. Kuru yem veya alternatif yemleri alacak olsa bile balık besin değil can derdinde demektir. Kısaca, balık önce memnun olmalı, yaşamayı istemeli. Bu durumda Chelmon sizi bile zaman içinde yer, çünkü artemia, bahçe solucanı, midye, karides gibi gıdaları sağlıklı balık alabilir, istek yoksa kuru fasulye bile anlam ifade etmez.

TencoMelih, Alparslan ve murat parin bunu beğendi.
  9. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Temel abi balık çok hareketliydi akvaryumdaki her taşın altına bakardı sürekli.Tüp kurtları ve podları sıfırladı.

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yem denemelerini sence olması gerektiği gibi yaptın mı?

Karides, midye, bahçe solucanı, kan kurdu, artemia, karidese bulanmış Tetra bits yem gibi denemeler yaptığını düşünüyor musun?

11. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Menüye bak

Tapatalk...

12. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Temel abi karides,canlı midye,dondurulmuş midye,tetra jel kankurdu,tetra jel daphinia ,tetra jel shirimp, denedim ama olmadı.Abi açıkcası daha fazla gayret gösterebilirdim ama farkındayım sürekli kayaları didikliyordu pod buluyor sandım.Birde aç kalmadan besin zinciri dışındaki yiğeceklere yönelmez diye düşündüm ama boş şeyler düşünmüşüm. Haklısın abi Refigiumda canlı artemia faydalı olma ihtimali yüksekti.

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Üzülme elinde geleni yapmışsın bence.

14. barabelli

barabelli

Yer:
    İstanbul
    İsim: