1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Düşük Kh Sorunu

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde Celal abbas tarafından 11 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. Celal abbas

Celal abbas

İsim:
    Celal abbas
    Deniz akvaryumundaki aşırı koralin oluşması ve ölçüm sonucunda şırıngadaki 06,02 lik değer kötü mü ? bu sonuç akvarumdaki bubble anemona etki eder mi ? kh bu şekilde devam etse sorun olur mu ? kh yükseltmek için dr ötkerin karbonatı kullanılır mı ? kullanılırsa sorun balıklara etki eder mi ? teşekkür ederim

2. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Test salifert mi?

3. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Oncelikle aleykum selam ;) elinizde ne test var bilemeyiz o yuzden siringa degeri yerine skaladaki Kh degeeini verirseniz daha net yorum yapabiliriz. Dusuk Kh hemen hemen tum canlilarda dogrudan memnuniyetsizlik yaratsada asil twklike dusuk kh dan kaynaklanan Ph dalglanmalaridir. Baska seceneginiz yok ise karbonati kullanabilirsiniz ancak gunde 1 kh i aşmamaniz gerekir. Hizli yukselmelerde baliklarda dahil tum canlilar etkilenir.

4. Celal abbas

Celal abbas

İsim:
    Celal abbas
    salifert..skala yok elimde.şırıngadaki değeri o yüzden yazabildim sadece.skala değeri 5,7 ye tekamül ettiğini söylediler..bir sıkıntı yaratıp da balıklara zarar vermek istemedim kh yükseltirken.

5. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Salifert profi kh chart

Google images.

Celal abbas bunu beğendi.
  6. Celal abbas

Celal abbas

İsim:
    Celal abbas
    sabah yaptığım sonuç kh .galiba sabah ve akşam değişiyor.oynamam gerekiyor mu?
    niitrat 5 civarı hep sabit .eğer renk körlüğüme denk gelmiyorsa tabi.sklaya olmadığından internetten bakarak anlıyorm.ama açık pembe.

Ekli Dosyalar:

7. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    kH sabah düşük, akşam yüksek çıkabilir. Hep aynı saatte ölçerseniz kafanız karışmaz, tercihan akşam.

Celal abbas bunu beğendi.
  8. Celal abbas

Celal abbas

İsim:
    Celal abbas
    bu durumda karbonat dökmeye gerek yok galiba

9. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Dökmek?

Direkt toz karbonat dökmek demek istemiyorsunuz heralde? :)

Kh seviyeniz 7 den aşağı olmasın mümkünse 8-9 gibi tutmalısınız.

10. Celal abbas

Celal abbas

İsim:
    Celal abbas
    Direkt toz karbonat döküldüğünü okudum.dr otker in ,litreyi gore 1 derece cikariyormus.ama riskli isler yapmak istemiyorum tabi bilmedigim icin

11. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    Direk akvaryuma toz karbonat dökmekten bahsediyorsanız aman öyle birşey yapmayın .....canlı yükünüz nedir acıklamamışsınız ama önce harcanan degeri bulup sıvı katkı dozlayarak dengeye oturtun.....portalda bu konuda geniş bilgiler var

12. Celal abbas

Celal abbas

İsim:
    Celal abbas
    Kayalar tamamen koralin kapli.cunku deniz suyu. 3 tang,1 morish ,2 palyaco..mercanlar cok hizla cogalmakta..acaba su degisimi cok sık yapmamali miyim diyorum.anemon bubble,su degisimi artirdigim zaman kapaniyor.kh salifert siringa da 5 de duruyor.karsiligi 7.7 galiba..hic yosunum yok.cunku sumpta yasiyorlar..ayrica sumpta deniz yosunlarim da var

Sayfayı Paylaş