1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dillere destan bir akvaryum görmeye ne dersiniz??

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde bozüyük tarafından 22 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. bozüyük

bozüyük

İsim:
    Mustafa Mert TUĞRUL
    SELAMLAR...
    akvaryum sevdası bende daha öncelerde vardı ama bi akvaryum alıp bu hobiye başlamak nasip olmamıştı.bir hafta önce bi arkadaşımın da teşviğiyle bir akvaryum aldım be artık bende balık besliyorum :)

ilk aldığımda 2 japon ve 1 köpekbalığım vardı daha sonra 2 moli ve 3 lepistes aldım. moliler bir japonumu öldürdüler ve araştırdım ki moli ve japon aynı yerde yaşayamıyorlarmış. diğer japonumu da dişi bir moliyle değiştirdim. şimdi balıklarım huzun içinde yüzüyorlar..

akvaryum boyutları: 40*25*25 (25 lt)
    balıklarım :4 moli (1 tanesi yavru)
    3 lepistes
    1 köpekbalığı

Akvaryumumun son halinin fotolarını koyuyorum..

Aydınlatmayı kendim yaptım:)

ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM..
    SAYGILAR..

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ellerinize sağlık. Dillere destan akvaryum şimdilik olmasa da inşallah gelen yorumlar doğrultusunda hareket ederseniz bu kavrama yaklaşabilrsiniz inşallah. Öncelikle nereden başlasam bilemiyorum ama ben önce kum sonra yapay bitki ve daha sonra filtrasyon ve oksijen eksikliğine dikkat çekmek istiyorum. Suya yukardan bir miktar çarpıyor akvaryum yüzeyine ama bence yeterli gelmez.

Bu konularda düzenleme gerek diyek düşünüyorum. Dekor bu aşamada zaten gündeme gelir.

3. bozüyük

bozüyük

İsim:
    Mustafa Mert TUĞRUL
    Yardımları bekliyorum..

4. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Mert süpersin ışıklandırma süper olmuş .Merti bu hobiye ben adım atmasına ben sebep oldum .Tabiki malzeme yardımında bulundum . Malzemeleri beraber aldık ama şimdilik yeterli olacağını düşündük .Işıklandırmayı nasıl yaptın bundan bahsetmemiştin bana :D Tebrikler :D

5. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Öncelikle aramıza hoşgeldin.Temel hocamı'ın dediği gibi nerden başlayalım bilemiyorum.İlk olarak renkli taşları ,parayı ve yapay bitkiyi çıkarmalısın renkli taşlar salınım yapıp ilerde balıkların için sıkıtı doğurabilir.Akvaryumunun içinde kristal köpekbalığı var ve bu hacimle tanka baya sıkıntı çekecek bu tür minumun 200 lt're üzeri hacimlere ihtiyac duyar.Filitre olarak şelale filitre daha iyi olurdu.Bitkili ve canlı doğuran akvaryumlarında arka fon siyah daha göze hitap edip derinlik hissi verir ve balık ve ilerde canlı bitki koyacaksan ön plana çıkarır.

6. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    O balıklarla çok vakit geçirebileceğinizi zannetmiyorum.. Çok yaşamazlar ne yazık ki.. Dilek kuyusu gibi dilek akvaryumu olmuş :) Madeni paranın ne işi var akvaryumda ??

7. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız
    Akvaryumun motoru yukarda kalmasın yanabilir.Bence taşları değiştir süslemelere ondan sonra bak.

8. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Mert öncelikle aramıza hoşgeldin.. Herkesin söylediği ortak noktalar var bunlar zaten yazılmış. Senin yerinde olsam;

Öncelikle o filtrenin ucundaki yağmurlama aparatını çıkartıp filtreyi biraz daha (tamamen) suyun için batırırdım. Filtrenin kutusunda var ise diğer üz aparatı takar, ucuna da hava hortumu bağlardım. Diğer aparat yok ise, gider bir hava motoru alırdım.

Yapılacaklar basit. Taşlar suya salınım yapacağı için renkli olmayan, doğal taşlar ile değişimini yapmalısın. O minik domatesi, parayı akvaryumdan çıkarmalısın.

Bende senin gibi başlamıştım akvaryum dizaynına. Bunun sebebide aslında biraz da petshoplardan, akvaryuculardan kaynaklanıyor.. O renkli taşları neden satıyorlar ki?? Çok saçma.

9. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Mert hoşgeldin aramıza dillere destan akvaryumun için demo diyelim bu tank için ama yaş itibari ile başarılı sayılır. Motorun biraz daha aşağıya yada su seviyesinin birazdaha yukarda olması iyi olur ayrıca akvaryumu kumbara olarak kullanma doğallıktan ne kadar uzaklaşırsa göze o kadar kötü geliyor yapay bitkide buna dahil. Bozüyükte yaşıyorsan bilki memleketim olur.Başarılar.

10. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Mert aydınlatmanı led denmi yaptın ? :smiley33:

11. bozüyük

bozüyük

İsim:
    Mustafa Mert TUĞRUL
    şelaleyi kullanıyorum çünkü diğerini taktığımda akvaryumda dalgalanma oluyo ve bu yüzden balıklar yüzmekte zorlanıyolar çabuk yoruluyorlar.. Böyle kendilerini daha rahat hissettilerinden eminim..
    Aydınlatmayı led ışıklardan yaptım..
    Kumu arkadaşım hediye etmişti.. Ama deniz kumuyla değiştirmeyi düşünüyorum..
    Madeni paraları ve küçük domatesi çıkartıcam.. Teşekkürler..
    Ama yapay bitkiyi almayı düşünmüyorum çünkü akvaryumda bir tane de yavru moli var arkasına sallanıyor bazen.. Bu yüzden onu kaldırmam iyi olmayabilir..
    Yorumlar için teşekkürler...

Sayfayı Paylaş