1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Flower Horn Bilgi ve Resim Arşivi

Başlığı 'Afrika ve Asya Balıkları Forum' kategorisinde By_KadircaN tarafından 7 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt
    Merhaba arkadaşlar bu konunun esas amacı Flower Horn resimlerini paylaşmaktı ama sitede flower horn hakkında pek bilgi olmadığı için biraz paylaşmak istedim.Besleyen arkadaşlar bilirler Flower Horn'lar yavru iken renkleri o kadar güzel değildir ve kafaları yoktur fakat büyüdükçe renkleri açılmaya ve kafaları büyümeye başlar.Flower hornlar gerçekten hızlı büyüyen balıklardır kendi gibi diğer sert cichledlerle yavrudan alıştırıldığı zaman beslenebilirler fakat belli bir boyuttan sonra yanına balık eklenmesi oldukça tehlikelidir... :) Bu balık özellikle yurt dışında çok tutulan ve sevilen bir balıktır.Kendi içindede bazı türlere ayrılırlar red dragon,blue dragon vb. bu türler arasında en çok tutulan tür red dragondur gerçekten içlerinden en güzel renkleride bu red dragonlar taşır.Üretimi zor olmayan bir balıktır.Üretimde erkek dişiden daha iri olmalıdır ve çiftleşmeden sonra balıklar ayırılmalıdır.Yumurtalar anne veya babanın yanında kalabilirler bu farketmez...üretim için çağı 20 cm. boyutunda bir saksı altlığı konulması iyi olur üretimi kolaylaştırır.
    Flower Horn Resim Arşivi:
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]

2. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Paylaşım için teşekkürler Kadircan güzel olmuş

3. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

İşte cichlid denince ,birtek bunlar etkiliyor beni Kadircan, ellerine emeğine sağlık. em34: em34:

4. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Teşekkürler benimde favori balığım Flower Horn'dur sonra amerikan cichledlerini severim ama Flower Horn'un yeri gerçekten farklı... :) Benim yavru Flower'larım da büyüyünce inşallah resimlerdeki gibi olurlar :)

5. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Bir kaç yazıda ben ekleyeyim;

Büyük bir Flower Horn'un akvaryumda başka bir balığa tahammülü yoktur .Erkek balık V şeklinde anüse sahipken; dişi balık U şeklinde anüse sahiptir.Üreticiler farklı Amreikan Cichlidleri kullanarak bu balığı üretmişlerdir.Amerika Cichlidleri'nin C. trimaculatus, C. festae, Papağan vs. melezlenmesiyle üretilen bir balıktır Amaç büyük hörgüçlü, bol renkli, siyah noktaları koyu, zarif kuyruklu, geniş vücutlu balık üretebilmektir.Uzak doğuda bu balık Buda'ya benzetilmekte ve bazı bölgelerde kutsal sayılmaktadır.Agresif olması,başka türle geçinememesi ve yer seçmesi kötü özelliklerinden...

6. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

İsmail abi ek bilgiler için teşekkürler... :)

Sayfayı Paylaş