1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Gambusya Balıkları

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde Vamogotet tarafından 29 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. Vamogotet

Vamogotet

İsim:
    Sabuhi Mursalli
    İyi günler arkadaşlar,

Ben sizlere Azerbaycan'dan yazıyorum. Benim yaşadığım şehirde bir suni göl var. Yani yıllardır var, büyük baliklar vardı tutmaya gitmiştik ki akvaryuma gambusya atayim dedim. Herkes Gambusya olduğunu söyledi ama inanmadım. YakaladIkdan sonra erkeklerinde Gonopod olduğunu görerek çabuk eve getirdim. Hatta mağazadan para verip almak yerine gölden biraz yosunda getirdim.

Dişileri ölmüştü ama erkekler hala duruyor bende. Akvaryumda velifera black molly, Betta, plati ve bir japon baligi var. ZararlarI olur mu nasil beslenirler?

2. akunaki

akunaki

İsim:
    yusuf bozkurt
    Cevap: Gambusya Balıkları

Lepistesin sert versiyonu diyebiliriz bazıları lepistesi saflaştırmada kullanmakta bazıları ise yem yapımında bu sebeble bu biraz keyif işi bizim buradada var ama renksiz oldugu için hoşuma gitmemişti ha canlı yem olarak kullananlarda yok degil..

3. T3kniker

T3kniker

İsim:
    Murat Demirel

Gambusyalar vahşi lepistes gibidir...İyi gözlemleyin saldırgan olabilirler...

4. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT

Hemşehrim, forumumuza hoş geldin. "Hemşehrim" diyorum, çünkü ananne tarafından Karapapak Türklerindenim, yani yarı Azerbaycanlı sayılırım. :)

Sorduğun soruya gelirsek, cevap aşağıda:

GAMBUSYA

5. Vamogotet

Vamogotet

İsim:
    Sabuhi Mursalli

ooo ne iyi o zaman sende menim bundan bele dostumsan oldu?

6. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT

Qətiliklə! Sən mənim dostumsan. İkimiz də eyni qandan.

7. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Mende gelmişem aranıza aybalam. Menide qabul buyurursuz ? :D

Bu arada gambusya sorusunu onur hocam cevaplamış. Muhabbet hoşuma gidince katılmak istedim. :)

8. Vamogotet

Vamogotet

İsim:
    Sabuhi Mursalli

benim gonul kapin her dosta acikdir . bugunde golden bitki topladim sonra gambusyalar yakladim kucuk ve buyuk

Sayfayı Paylaş