1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

High-Tech tankımda yeni peysaj

Başlığı 'Portal Peyzaj Atölyesi' kategorisinde murer tarafından 22 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Murat abi gün geçtikçe tank dahada güzelleşmeye başlamış. naz: naz: naz:Emegine sağlık, video çekimin ayrı bir güzel olmuş em34: em34:

2. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

İsmailcim sen uğraşırmısın benim sevgili Murat abimin yaşıyla , dermisin bunlar yaşlılık belirtileri diye.. Bak sana teşekkür etmemiş :D :F

3. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

Murat Abi gelişmeler çok iyi. Gün geçtikçe rüya gibi bir akvaryum olmaya başlıyor. naz: Bize de nasip olur inşallah.

4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Volkan hocam doğru diyosun valla acaba aramıza kara kedimi girdi aliye:gif arayı nasıl düzenleyeceğim şimdi artık destek olursun hocam

5. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Teşekkürler Tamer abi.
    Geçen hafta taşlar biraz daha güzelleşsin diye fosfatı artırdım ki hafif yeşillenmeler olsun diye. Görüldüğü gibide daha doğal oldu. :basardim:

Titreşim ellerimden kaynaklanıyor, triport alacağım artık ne yapalım. burda:gif

Teşekkürler Volkan.
    Ah bide glossoların üzerinde dolaşmasalar, sanki başka yer yok. montz: Üremede karidesler için iyi oluyor sanırım najaslar, karidesler ile süper bir görüntü sağlıyor. Wallichiler dikilecek başka şansı yok, ışığı yakınca dikiliyorlar, videodada görürürsün...

Teşekkürler Kubilay.
    Sendede olabilirdi ama çabuk sıkıldın bitkiliden.

Teşekkürler İsmail.
    Biraz daha sıkacağız dişimizi, sabır gerektiriyor iki ay sonra süper olacak.

Ya kardeş uğraşma İsmail ile, herkese teşekkür ettikten sonra çıkıp iş yerine geldim, İsmail ondan sonra yazmış. Hemen yapıştır, varya nöbetçi gibi bekliyorsun konunu başında, senden korkulur. :F :F :F

Teşekkürler Özgür.
    Sanada nasip olacak bunun başka yolu yok, bir hafta sonra sende başlıyacaksın, konu açıp resimlemeye. can:gif

Sen kafanı yorma İsmail, kara kedi filan giremez, girsede satanist olurum kediyi kesip yerim artık. smiley18.gif İğrençim tamam.... :F :F :F

6. taygun

taygun Guest

İşte bu. Müzik de süper olmuş.

Tebrikler. :helalolsun: :cicek: :helalolsun:

7. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

İstersen hemen gönderebilirim Tamer abi.

8. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin

Çok güzel olmuş hocam. Emeğinize sağlık. Najas minor çok güzel bir görüntü oluşturmuş. Glossoların tabanı kapladığı hali çok merak ediyorum. Şüphesiz çok farklı görünecek akvaryumunuz bütünüyle.

Teşekkürler. saygılar:gif

9. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Eyvallah Türker kardeş, elimizde geldiğince bir şeyler yapmaya çalıştım. Glossolar hızla kaplıyor tabanı, iki aya kalmaz güzel bir seyir keyfi verir zannedersem tank...

Teşekkürler....

10. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

2 ay mı ? en fazla 1 ay diyorum ben en fazla.. abi videoyuda izledim.. gerçekten çok güzel olmuş.. şu fotosentezi seyretmek beni öyle böyle değil acaip rahatlatıyor..

11. taygun

taygun Guest

Sen bunları bir cd'de biriktir, birara sana uğrarım. Sende cephane çok anlaşılan. haha:

12. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Üçüncü haftayı geride bıraktık arkadaşla, bugün itibarı ile 22. gündeyiz. kıvır:gif

Gelişmelere gelince; Tankın daha önceki, yani ilk kurulumunda Hemianthus Micranthemoides de vardı. Fakat yosunlardan dolayı başa çıkamayıp kaldırıp atmıştım, :( köşede kalan tek kök kumun altından ve blyxaların altında, tek dal olarak fışkırmış. smiley18.gif Yeni peysaja geçtiğimde, bu vatandaşın yaklaşık 10 cm olan tek dalı, üç parçaya bölüp ön tarafa dikmiştim, şimdiki hali ise görüldüğü gibi. :basardim: Bir kaç dalını budayarak, sağ taraftaki boşluğa aktardım. Oradada bir öbek oluşturur sanırım. ;)

Ne hikmetse tabandan yayılıyor göründüğü gibi. pala.gif

Glossolar emin adımlarla ilerliyor, bir ay sonra tamam bu iş gibime geliyor... :hasta:

Staurogyne spec. leride yabana atmamak lazım her tarafından sürgünler vererek bulundukları bölgeyi kapladılar.

Wallichiiler aldı başını gidiyor, haftaya sağ taraftaki kütüğün arkasına yerleşdireceğim. Tankın sol tarafı çok boş görünüyor. saat:gif

Tankta olumsuz gelişen tek bitki kütüğün üzerindeki mosslar, bir tek o yerinde sayıyor. montz:

Najas minör sağ tarafı istediğim gibi kapladı, haftaya budamaya başlarım. çak:gif

Ve tankın son hali bu şekilde beğenize sunulmuştur. Devamı malesef haftaya.... :basardim:

saygılar:gif

13. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    Çok güzel gelişiyor :helalolsun:
    Najas minor bitkileri filtre borusunun olduğu köşeyi kapatsalar ve boruyu da maskeleseler nasıl olur,su sirkulasyonuna engel olur mu?

14. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Teşekkürler Serdar abi, Nasajları yeri iyide, sol tarafa Wallichiileri alacağım biraz daha görleşmesini bekliyorum.
    Su sirkilasyonuna kesinlik ile engel olmazlar, daha önceki kurulumumda o tarafta dağ gibi olmuş güller vardı zaten.

Orayıda kapatacağım, başka çarem yok. Benide oldukça rahatsız ediyor...

15. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Murat abi söylenecek bir kelime bulamıyorum em34: em34:

16. taygun

taygun Guest

Hemianthus Micranthemoides Glossolara erişip üzerlerini kapayacaklarmış gibi geliyor. Bu surumda sen yine makasla girişeceksin bitkilere.

Maşallah. Çok güzel oluyor. Ama tek eksiğini ve biliyor musun? Kırmızı bir bitki. Alternanthera sınıfından bir bitki. Mükemmel olur. Hem sen zor bitki araıyordu. Senin akvaryumda bu çok güzel gelişir. Benden söylemesi. :cicek:

17. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik

Maaşalah Murat abi mükemmel olmuş,bayıldım. :) naz: naz: naz: naz: naz: naz: naz:

18. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Kesinlikle Tamer abi katılıyorum, ama kafama göre Alternanthera bulamadım.

Bulunca hemen ekleyeceğim, Sağol abi....

19. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Abi maşallal ... Senin şu bitkili tanklarına bayılıyorum ya ....

Daha önceki tankın gibi buda süper oluyor yavaş yavaş...

20. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Murat abi bu arada grolüxleri çıkardıktan sonra bitkilerin hızla uzama olayları ne durumda ??

Sayfayı Paylaş