1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Iceman Çiftleşme Girişimi...

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde umitdulger tarafından 6 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. umitdulger

umitdulger

İsim:
    Ümit DÜLGER
    Arkadaşlar bu gece iceman'larim çiftleşme girişiminde bulundular fakat dişi döktüğü yumurtaları ağzına aldıktan sonra erkeğin arkasına geçip yumurtaların döllenmesini sağlamadı, erkeğin yanında aynı yöne doğru durdu sürekli. Yumurta dökme işlemi aralıklı olarak 8-10 defa tekrarlandı ama ben dişinin erkeğin arkasına hamle yapıp yumurtaları döllediğine şahit olmadım. Hatta erkek dişinin hamlesini beklerken azer bülbül'den beter oldu resmen. Bir ara ağzında bol miktarda yumurta gözüküyordu fakat sonra ne çenesinde bir sarkma oldu ne de o yumurtaları bi daha görebildim. Bu arada dökülen yumurtaları yemeye çalışan dişi bir sarı prenses vardı olay yerinde. Acaba dişinin yumurtaları dölleme çabasına girmemesinin sebebi bu dişi sarı prenses olabilir mi? Yada ilk defa yumurta tutuyor ise böyle bişey yapması normal mi? Iceman'lerim daha önce de çiftleşti ama dişinin aynı dişi olup olmadığından emin değilim. Şimdiden teşekkürler arkadaşlar...

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Ümit bey büyük ihtimalle balığınız tecrübesiz olduğundan döllemeyi beceremedi. Yumurtaları topladı ama erkeğe yanaşıp dölletemedi. Birde azda olsa sarı prenseslerden korkup yumurtaları toplama derdine düştüğünden döllemeyi akıl edemedi. Sarı prensesler Malawi lerin içinde tanıdığım en pis yumurta hırsızlarıdır.:) Tabi balık tecrübe kazandıkça bu korkularını yenecek ve yumurtalarını dölletmeyide tutmasınıda öğrenecek. Şimdilik tek yapabliecek şey sadece sabır.

seyyaHH bunu beğendi.
  3. kulbinli

kulbinli

İsim:
    mehmet ali başaslan
    Cevap: Iceman Çiftleşme Girişimi...

Olcay Abi kusurabakmazsan birşeyi düzeltmek isterim sarı prensesler alg kazıyıcıdırlar yumurta çalıcılardan değillerdir.Yumurta çalıcılar haplo varyetelerinden bazı ırklardır.Saygılar...

suskunkral_21 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş