1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

L-144 Albino Longfin Tülkuyruk - Haydi Hayırlısı

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Snowblind tarafından 4 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale
    Cok degisik ve guzel canli, hangi cografyadan geliyor bu turler biliyor musunuz?

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bence Asyadır Çin olabilir,atım İnş tutar...

3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bu cinsinde soyu tükeniyormuş koruma altına alınmış...
    BJK vatos...:tamamdir:

4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Alparslan L 46 vatoz'un hası ama çok zor bir tür.

Alparslan bunu beğendi.
  5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    İsmail abi anladım sağ ol,bu 46 ne dir anlamadım Temel abinin videosunda da başında 46 yazıyla yazıyor deli mi demek anlamadım?

6. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Balığın satışını yapan firmaların verdiği ad diye biliyorum orjinali Hypancistrus Zebra.:) Ama hobide bilinen adı L46

Alparslan bunu beğendi.
  7. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Arkadaşlar önemli bir konuda bilginize ve tavsiyeniz gerek.Kısıtlamalı bölümde de bahsettiğim gibi "Egert Spirulina" tablet aldım.Bu tableti vatozlarıma vereceğim.Ancak bu tabletteki spirulina miktarı neredeyse %100 ki bu da beni biraz endişelendiriyor.

Bu tableti macun kıvamına getirip küçük seramik plakalara sürüp kurutmaya bırakacağım.Sonra yavru vatozlarıma bu şekilde vereceğim.Vatozları aldığım arkadaş bu şekilde bir uygulama yapıyordu ve gözlemlerim bunun çok çok güzel bir yöntem olduğu fikrini verdi bana.Suda neredeyse sıfır salınım olup balıklar çok daha rahat yemi yiyebiliyorlardı.Ancak Egert içindeki spirulinanın neredeyse %100 olması bu tableti macun kıvamına getirirken bir karışımla desteklemem gerekip gerektirmediği hakkında bende soru işareti bıraktı?Yani sebze,sarımsak veya başka tür takviyeler ile karıştırıp da mı macun kıvamına getirsem diye sizlere sormak istedim.Şu an sadece Sera tablet ve kırmızı biber veriyorum.Bu egert ihtiyacım olan tamamlayıcı.Biraz yardım ve destek sonrası her şey daha da güzel olacak inşallah :)

8. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Kestirdiğim fayans sırtlarına EGERT Spirulina yı ezerek sulandırdım ve bir fırça ile sürdüm.Kuruttuktan sonra ise balıkalrıma verdim.Vatozlarım anında yeme hücum ettiler.Tabletteki gibi artık da kalıp tankı kirletmeyecek bu şekilde.Uygulamak isteyen arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim bu yöntemi.En azından denemenizde fayda var.Resim kalitesi hakkında yorum yapmayın zira bu konuda ne kadar özürlü olduğumu artık tüm portal da biliyor zaten :)

domurcukgül bunu beğendi.
  9. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
  10. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Biraz da salatalık verdim ve Vatozlarım buna bayıldılar.Deli gibi saldırıp yiyiyorlar ve üstünden inmediler.Vatozları hiç sevmez ve asla tankımda istemezdim.Ancak cüce vatozların,L144 lerin,tülkuyrukların bu kadar zevkli bakımı olacağını hiç tahmin etmemiştim.İnşallah her şey böyle gitmeye devam eder :)

ßy Mirac Küçükerdem bunu beğendi.
  11. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Seramik plakanın üzerindeki vatozum bir acayip.Diğeri camda dolaşıp biraz ürkek davranırken bu tam bir fırlama çıktı.Tableti tanka soktuğumda veya tankdan aldığımda korkusuzca elime kadar gelip tabletin üzerine yapışıyor.Acayip sevimli oldu kerata.Yakında kedi sever gibi sırtını okşarsam şaşırmayın.Şimdi bile parmağım ile değebiliyorum.Kendini zorla sevdiriyor vallahi.Acaba bunun erkek,ürkek olanın da dişi olma ihtimalleri nedir?

uozgul bunu beğendi.
  12. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Epeydir konu başlığında bir hareket yoktu.Ben de yeni resimler ekleyip bir güncelleme yapmak istedim.Bu vatozlarım bir acayip.Vatoz türünü hiç sevmememe rağmen bu canlılar inanılmaz hoşuma gitti ve günden güne de daha çok seviyorum.Çok asil ve soylu canlılar bana göre.İnanılmaz bir sevimlilikleri var.Yem verirken elime kadar gelip yem alıyorlar resmen.Zorla sevdiriyorlar kendilerini keratalar.İnşallah yavru almam da mümkün olur :)

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

13. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Çok yakışıklılar abi maşallah :nazar: yavruda alırsın inşallah :okey:

Snowblind bunu beğendi.
  14. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    İnşallah kardeşim :)

15. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Eray abi yavrular olur İnş bunlar güzel canlılar...:)

16. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    İnşallah kardeşim.Daha 6-7 ayları var ama gidişatları şimdilik çok iyi maaşallah :)

17. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Arkadaşlar konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlara sormak istiyorum.Bu tür için en ideal kum seçimi nedir?Ayrıca bitki olarak en doğru seçim ne olur?

18. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Bence kum degil de iri taslar kullanilmali, taban en azindan kaplanmali diye dusunuyorum. Anubias bitkileri kayalara baglanirsa super olur bence.

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

19. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    İri taşların çok da doğru bir seçim olacağı kanaatinde değilim.Bitki olarak da anubias dışında bakımı nispeten kolay olan bir türe yönelmek istiyorum.

20. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Eray abi iri dediğim yumruk kadar taşlar. Aslında sol ve sağ tarafa yığın halinde büyükten küçüğe taşlar konsa bence hoş durur.

Sayfayı Paylaş