1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Led Projektor Modifiye Olur mu?

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde Alparslan tarafından 29 Eylül 2012 başlatılmıştır.

1. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Led projektör modifiye yaparak akvaryuma uyarlamak istiyorum. Lakin, üstündeki camı çıkartamıyorum, siyah bir şey var onun ısıtma mı gerekiyor, bu sefer de korkuyorum camı kırılır diye. Sökmek istememdeki neden, camdan başka yerden ledlere ulaşamıyorum, kesinlikle onların değişmesi lazım. Çünkü fişe takıp yaktığımda normal beyaz ışık veriyor,bundan bir şey olur mu olmaz mı onuda bilmiyorum. Akvaryumda Led projektör kullanımı konusunda yardım ederseniz sevinirim...

ßy Mirac Küçükerdem bunu beğendi.
  2. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN
    Alparslan ,belediyenin çiçekleri aydınlatmak için kullandığı aletlere benziyor yol kenarından mı yürüttün yoksa:D

3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    K O P T U M temo25

ßy Mirac Küçükerdem bunu beğendi.
  4. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    Alparslan, o camı havyayla o siyah silikon kısmı ısıtarak çıkarabilirsin. Ordaki cam tam temperli camdır. Kenarlarına dikkat etmen gerekir çıkartırken.

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abi fön makinasıyla ısıtarak çıkartım ve Murat abinin verdiği reçeteye uygun lensler ve letleri değiştirdim çok güzel oldu.nano akvaryum için ideal...

6. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Silivri/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    :anlastik:

7. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale
    Ben tam olaya değinecektim ki "lensleri ve renkleri değiştir" diye Murat abi olaya el atmış.

Murat abi sağ olsun onun yardımı ile benim emektar ışınlama makinasıda armatüre döndü.

Büyük ihtimalle 80 derece lens taktınız. Peki ledlerin renklerini nasıl yaptınız ?

8. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Özdemir abi içinde 12 tane let var .
    4 tanesi beyaz.
    4 tanesi mavi.
    4 tanesi royal mavisi.
    12 lens 80 derece açılı...

Okurt bunu beğendi.
  9. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Merhaba,Murat abiden aldığım reçete ile yaptığım Minik Nano Armatürümü sizler ile paylaşıyorum...;)

İSYAN, Okurt, Kızıldeniz Akvaryum ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  10. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Süper olmuş Alpi, ellerine sağlık.
    500 mAh ile besledin değil mi, yani 18 watta çıkardınız?

Alparslan bunu beğendi.
  11. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Murat abim esas senin reçetene sağlık sayende oldu.Kendi yerine sığmadı 18 watt ama denedim daha güzel yanıyor,istersem dışarıdan bağlaya bilirim.Aslında video daha iyi olurdu da kameraman kardeşim Bilhan tam yapamadı yani kamarabebe tarafından çekildi...:koptum:

İSYAN bunu beğendi.
  12. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Neden sordum!

Akvaryumdaki ışık, videodan tatminkar geldi bana. Yeni başladığım armatürlerde 24 adet ledde 36 watt güç kullanacağım, inanılmaz olacak gibi geliyor bana...

13. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abi videodaki kendi driveri 12 watt,aslında 18 watt dahada iyi ışık veriyor. Aynen abi 24 adet ledde 36 watt güç süper bir şey olur yüksekliği 50-60h cm olan akvaryumlar da sıkıntısız kullanır...

murer bunu beğendi.
  14. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Şunu da söyleyeyim bu denemeyi yaptığım karantina tankı,içindeki kayalar falan yeni.Keşke köşe akvaryumda çekim yapsaydım ondada denemiştim mercanların rengi süper kayalar mos mor,neyse bir ara yaparım farkı sizde taktir edersiniz...

15. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    Arkadaşlar emeği geçen herkesin eline sağlık. İnşallah bende kanopi projemi nihayete erdiririm.

Alparslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş