1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Lepistes Akvarymu kuruyorum yardım lutfen

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde uyarr tarafından 23 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

1. uyarr

uyarr

Arkadaslar 25x25x60 ebatlarında yaklasık 40 lıtre tank ım var
    bır tanede ıcerı hava veren alttan sungerle temızleyen bı motorum var

şimdi sizden ricam su

bitki-- kum--- ışık--- filitre--- balık türleri konusunda yardımlarınızı beklıyorum
    saglıklı bı akvarymu nasıl olustururum.

içine nekoymam gerektıgını detaylı yazan arkadaslar olursa cok sevınırım

balık olarak lepıstes-neon-copcu vatoz koymayı dusunuyorum yada sızın tavsıyelerınız.
    bir sorumda su lepistes neon turlerınde ısıksız olsundıyorlar
    ışık ıllakı olmazsa olmaz mı yoksa yakmasak cok kaybımız olmaz mı
    sımdıden tesekkur ederım hepınıze

2. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Lepistes akvaryumu kurulumu ile ilgili herşey hatta ihtiyaç duymadıklarınız bile aşağıdaki linkte verilmiştir... Lütfen öncelikle o linki inceleyeniz ve başka sorularınız olursa orada sorunuz...

Lepistes ile neon bereber yaşayabilecek balıklardır ancak neonlar lepistes yavrularını afiyetle yerler, ışıklar kapalı bile olsa... O nedenle asıl lepistes beslemek istiyorsanız yanına neon koymayın... Dahası lepistesler için haftalık su değişimi yapmanız şart ve neonlar haftalık su değişimlerini kaldıramayabilirler... Neonlar oldukça hassas balıklardır...

Bence lepistesin yanına çöpçü ve vatozdan başka bir balık koymayın... Çöpçü tercihi size kalmış ancak vatopz konusunda cüce vatoz tercih etmeniz lazım... Büyüyen vatozlar kısa sürede küçük akvaryumunuza sığamaz hale geleceklerdir...

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 13 Mayıs 2016
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Lepistes Akvarymu kuruyorum yard1m lutfen

Benim onerim biraz farkli olacak. Lepistes besleyenleri daha agresif yapiyor, ben bunu gordum uyarmak istedim. Aman sizi hep sakin gormek isteriz. :D

4. muratpalio16

muratpalio16

haklısın sana katılıyorum lepistes besliyorum huzurum kacıyor oldulermi. uretenler nasıl uretiyor bir anlayabilsem

5. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

çok uğraşırsanız ayarlarıyla çok oynamış olursunuz.. biraz kendi halinde bırakıcaksınız balıklarınızı..

6. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur

Hiç agresifliğim yoktur. O kadar lepistes ürettim, acaba bende ters giden bir durum mu var. Cengizhan bey benim tavsiyem o akvaryumu tetra türleriyle donatman olacaktır. İlla lepistes beslemek istiyorum derseniz lepistes haricinde başka balık koymayın derim.

7. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL

Ben lepistes veya moli almanızı öneririm.

Sayfayı Paylaş