1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

mbunalar hakkında...

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde kumkapılı tarafından 16 Nisan 2009 başlatılmıştır.

1. kumkapılı

kumkapılı

Yer:
    küçükçekmece/cennet
    İsim:
    Doğan
    Arkadaşlar, sizlerden bir konuda yardım ve düşüncelerinizi paylaşmanızı rica ediyorum. evimde bulunan yunus tankımı sadece mbuna türüne değiştirmek istiyorum fakat elimdeki güzeller güzeli yunuslarımı elimden çıkaracağım anlamına gelmesin sadece onları işyerimdeki tanka aktaracağım malum ev halkını bazı şeylere alıştırmak zor oluyor bakıyoruz bakıyoruz hep aynı renk aynı balıklar deyip dert yanıyorlar :D ev halkına göre akvaryum renk renk balıkların yüzdüğü baktığın zaman içinin açılacağı seyirlik havuzmuş :D bende kırmak istemiyorum dolayısı ile evdeki tankımı mbunaya çevirmek istiyorum ben diyorumki hertür mbunadan 1 erkek 2 dişi olarak kaç çeşit yapabilirim bu arada akvaryum ölçülerini hatırlatmak için ölçüleri vereyim 160x60x60 sump sistemli ve hangi türleri tavsiye edersiniz saygılar.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Düşünceniz hayırlı olsun, tek tür balık beslemekte bana göre güzel ve farklı avantajları var. Ancak renk çeşitliliğini istemekte görsel hobide normal. Tür tavsiyesi göreceli bir konu, ben kendi fikrimi eklemekle yetinmek isterim.

Tropheops sp. "Olive" (Mphanga)

http://www.resminburda.com/view.php?filename=aaV70174.jpg"][​IMG][/URL]
    Aulonocara sp. Red Rubescens (Red Rubin)

Pseudotropheus sp. “elongatus neon spot”

3. kumkapılı

kumkapılı

Yer:
    küçükçekmece/cennet
    İsim:
    Doğan
    Temel bey, örnekleriniz için teşekkür ederim tabiki tek tür beslemenin çok daha güzel olduğu tartışılmaz konu lakin ev halkınıda yabana atmamak gerekir ;) yoksa malum başlarlar klasik bahaneleri sıralamaya yok gürültü yapıyor yok koku yapıyor v.s,v.s :D onlarla iyi geçinmek lazım :)

4. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Doğan Abi sana katılıyorum :D Bu tür bahanelerin önünü kesmek lazım :D

Saygılar...

5. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Doğan abi,merhaba
    Bende akvaryumu 1 ay önce Komple boşalttım.Amacım Mbuna biyotopu oluşturtmak içindi.Çok isabetli bi karar olmuş.Bu arada makrakantalar kalsın abi.

Akvaryum ölçüleri çok süper.4 tür yapabilirsin,balık çeşiti hangisini yazıyım abi hepsi birrinden süper.Ama iki seçenek yazıyım.
    Pseudutropheus Elangatus MPANGA(kesinlikle bu balığı ekle derim)
    Pseudutropheus Flavus
    Pseudutropheus Demosani
    Pseudutropheus Polit

2. seçenek
    Pseudutropheus Elangatus BEE(Türkiye'ye geleli 1 ay oldu Uğur tunç(reis)100 adet var)
    Pseudutropheus Sp.Elangatus Chevere
    Zebra chilumba
    Reef çeşitlerinden.

Doğan abi,biraz özendiriyim seni.Yok böyle bir balık.Elangatus mpanga
    http://www.dailymotion.com/video/x16x23_pseudotropheus-elongatus-mpanga_animals

Bir kaç resim eklmeden olmaz.
    Örnek bir mbuna biyotopu

Elangatus MPANGA ve yosunlu kayalar.
    Bu resim herhalde herşeyi anlatıyordur. :basardim: :basardim: :basardim:

Sayfayı Paylaş