1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Mercan Kumu - ********** İnci Beyazı

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde Ersin35 tarafından 18 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. Ersin35

Ersin35

İsim:
    ersin güler
    Akvaryum Mercan kumu almayı düşünüyorum. ********** inci beyazı akvaryum kumu alıcam ama karasız kaldım. Sizin öneriniz hangisinden yana?
    ********** inci beyazı sıfır numara ve Mercan kumu sıfır numara.

Tropheus tankında kullanılcak.

2. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz
    Cevap: Mercan Kumu - ********** İnci Beyazı

Bende reeflawers var gayet güzel alıcaksan tavsiye ederim,aldığın zaman kovadaki yıkama gerektirmez yazısına aldanma ben yıkamadan koydum suyun rengi süt gibi oldu 3-4 gün beklemek istemiyorsan yıkamalısın :)

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Bu gibi kumları yıkarken çeşme suyu kullanmanızı önermem. RO veya damacana su ile yıkamanız iyi olur. Kum olarak ben 3-4 mm mercan kumu öneririm.

4. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY

Temel Abi bu suları çeşme suyu ile yıkayıp kurutsak? Hazır yazda geldi, güneşe sermemizle akşama hazır olur.

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Kurutmak mantıklı gibi olsa da ağır metal veya bilemiyorum yöre suyuna göre silikat, fosfat kalıntıları kalabilir.

6. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR

0 numara kumu, ne tuzlu suda nede tatlı suda öneririm.Hem çok fazla uçuşur hemde kalın bir tabaka kullandığınızda oksijensiz ortamda üreyen ve akvaryum canlıları için zararlı gazlar üreten bakterilere ev sahipliği yapar. Yinede 0 numara kum kullanmak istiyorum diyorsanız maksimum 2-2,5 cmlik bir taban oluşturmaya dikkat edin.

Beyaz yada inci beyazı kum için ****** firmasının white X kumunu öneririm.

7. Ersin35

Ersin35

İsim:
    ersin güler

Yorumlarınızdan dolayı teşekkürederim. Dediğiniz gibi sıfır numara kumdan vaz geçtim ve 1-2mm mercan kumunda karar verdim. Beyazın pisliği fazla göstermeside soğuttu beni bu tercihten.

Sayfayı Paylaş