1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Nano-Arslan

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde Ufuk_Arslan tarafından 1 Şubat 2017 başlatılmıştır.

1. Üstad ellerine sağlık. Sağlıklı olan bu şekilde olmasıydı. Güzel olmuş. Tek önerim 2 numaralı inişin ağzını öyle açık bırakmaman. Eğer aşağı çevirmek için yeterli alan yok ise kıvrık olan boru 2 numaralı iniş olsun. Ana inişin ağzı açık kalsın. Aslında şöyle bir bakında delikler birbirine yakın açılsa sanki sırt sırta ve ters taraflara bakar şekilde ikisi de sığardı gibi. Neden ağzı açık olan 2 numara için böyle bir şey önerdim? Test sırasında denedim sizin fotoğraftaki gibi ağzı açık şekilde çok ses yaptı :)

Ufuk_Arslan bunu beğendi.
  2. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Teşekkür ederim. Sizlerin önerileri ve yardımlarıyla oldu. bakalım tankı doldurdugumuzda ses durumuna göre gerekli degişikligi yaparız inişleri degiştirmek cok zor olmaz

cystein bunu beğendi.
  3. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Evet tasirma kutusu revizyonu sonrasi kuruyan tanki yerine aldim. Borulati tasirma kutumu duzenledikten sonra 9 kg ********** olu kumumu tanka boca ettim ustunede su haliyle kayalari duzenledim. Duzen hakkinda yorumlarinizi rica edecegim. Tankim icim farkli renlerde zoalar bir hommer yada tourh coral bir kac kok xenia ve mushroom dusunuyorum. Buna gore duzeni yorumlarsaniz sevinirim. temo12

Alparslan benim alacagim cifti buyukmeye basla sana zahmet. sendeyken ustasinin elinde iyice buyusunler. Simdilik supriz yumurta baligiyla idare diyorum bak. temo10

Ekli Dosyalar:

YMR_AY, veysel, Scarface__ ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Tamamdır...:)

5. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Olmusmu Alparslan usta

6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Olmuş abi olmuş içi dolup canlanınca, yakın zamanda karşısına geçip keyif kahvesi içersin...;) temo11

7. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Isallah canim kardesim sayenizde kahveyi hep beraber iceriz isallah

Alparslan bunu beğendi.
  8. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk

Aquareef im geldi. Aksamki isimiz nasil kullanicaz nasil ayarliyacaz bu aleti onu ogrenecegiz

YMR_AY, veysel, Alparslan ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  9. Çok basit, telefona yazılımı indir, armatürü çalıştır, wi-fi arama ile armatürü bul, bağlan, bitti..

10. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Hocam hicte oyle olmadi. Armaturu actim yazilimi kurdum wifi ile baglandim ama. Uygulamada renkleri degisiyorum gec cevp veriyor. Auto diyorum otoya cekmiyor manuel diyorum isiklari kapatiyorum isiklar sonmuyo. Erkani aradim ulasamadim bakalim. Sulandi cihazin beyni

11. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Bu aksam cokta mutlu olamadim nedense. Armaturum geldi diye umutlanmistim ama hic umdugum gibi olmadi. :(
    Ilk defa bu tanki kurarkende armaturden yana sikintim cok olmustu. Off offf

12. corax

corax

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    Özkan Taşkıran
    İlgili armatürun alt versiyonunu kullanıyorum bluetoothla kontrollü..Tahmin edeyim akvaryumla modem aynı odada değil?

13. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Yok hocam modem uzerinden baglanmiyorum. Direk telefonun wifi uzerinden armature baglaniyorum.

Sen armaturun isik gucunden mercanlara etkisinden memnunmusun hocam

14. Sena

Sena

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Sena
    Aynı problemleri ben de yaşıyorum. Renklerle biraz oynandığında manuel/auto değişim yapıldığında bağlantı kopuyor, programı veya cihazı kapatıp açmak gerekiyor. Bağlantı sistemi nasıl bilmiyorum ama modemle arası 2m yok.

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

15. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Bakalim Erkan a msj attim simdi. Umarim sorunlara cvp verecektir.

16. corax

corax

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    Özkan Taşkıran
    Bende Mercan yok :D
    Büyük ihtimalle dns ayarı yapmak lazım ama bilgim yok.

17. Makine direkt bağlanıyor modem aracı değil. Android uygulaması hiç böyle şeyler yapmadı bende. Siz ios mı kullanıyorsunuz?

18. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Android hocam note4 ile baglanti denedim. Dedigim gibi cihaza en son baglandim ama sectigim hic bir secenegi yapmadi. Kapattim cektim fisini. Hevesim kirildiya az vakit gecsin tekrar bi denerim.

19. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Simdi soyle sali gununden bugune neler oldu bir kisa ozet geceyim. Armaturle ilgili erkan la gorustum. Armatur ustunde yaptigim testlerin video goruntuleri ile erkan a ilettim. Armaturun arizali oldugunu bakilmasi gerektigini belirtince armaturu kendisine paketledim gonderdim. Yenisi yolda gelince tekrar haber verecegim. Silkat recinem geldi bu aksam ro ile su aritmaya basloyacagim. Bos tanki cevirirz sanirim yarin. Bu arada hobiyr gonul vermis arkadaslarimizda esnaflarin suyunu icmis. Ikinci el satis yapan bir sitede konustugun bir hobici icin rw 4 icin anlastik 200 lirayi 2 ci el bir cihaz icin bericektim. Hicte huyum degil ama. Sonra baktim kem kum garip davranislar oldu. Bu rw altindan degerliymis bilemedim. Kizdim tesekkur ettim. Gittim bir esnafa samimiyetine guvenerek pesin parasina indirimimide alarak rw4 umu aldim.
    Hayirlisi ile yarin suyunu aritip terazide bulursam tuzunu ayarliyacagim
    Simdilik bu islem yaptikca resimlerini atacagim.

Ekli Dosyalar:

burak ozu, cystein, Sena ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  20. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Güzel seçim abi rv 4 işini görür, iyi günlerde kullan...

Sayfayı Paylaş