1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Palyaço Balığı Aşkına 12lt Pico Kurulumu

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde Pounce tarafından 9 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Ata hayırlı olsun takipteyim ama bu akvaryumla işin çok zor,aslında sabredip biraz daha büyük bir kurulum yapa bilirdin...:)

2. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Ata hayırlı olsun.İnşallah her şey dilediğin gibi olur.Dikkatli ve yavaş ilerlemen lazım:)

Pounce bunu beğendi.
  3. Pounce

Pounce

Dayanamadım ne yapayım, nano arıyorum hala :)
    Teşekkürler abi, kurulum kolay da su değerlerini nasıl koruyacağımı düşünüyorum.. Periyodik olarak hazır su ekleyebilirim belki..

4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Ata hayırlı olsun, şelale filtre daha büyük olsaydı çift hazneli olanlar var yada daha büyük debili olanlar ileride acayip işine yarardı. Her tür malzemeyi koyabilirdin içine çok dikkat etmen lazım yavaş yavaş kontrollü ilerle. Su değişimlerinde mutlaka tuz ve ısı değerleri tankla aynı olsun.

5. Pounce

Pounce

Sahi, bu şelale filtrenin küçük haznesine ne koyabilirim ?

6. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Şelale filtrenin küçük babı, benimkilerde üç kademeli alt alta dış filtrenin katları gibi elyaf, karbon birde bakteri tutsun diye en alta biyolojik sünger koyuyordum ben.

7. Pounce

Pounce

Mercan kırıklarını 7-8 kere yıkadım ama halen suyu bulandırıyor.
    Uygun PS bulduğumda kuruluma başlıyorum. Elinde küçük PS olanlara duyurulur :)

8. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    O bulanıklığı ps topluyor. Elyafla beraber toplattım ben, benim kurulum da 8 nci gün su şimdi pırıl pırıl maşallah.

9. Pounce

Pounce

O zaman kumu koydum.. Hazır suyla başlamayı düşünüyorum ama kim taşıyacak bakalım.. Genç adamız ama..
    image.jpg

10. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    12 litre Ata ben r/o suyu damacanalara doldurup döktüm 10 damacana indir kaldır, düşündüğün şeye bak. Bu ara 40 a merdiveni de dayadık birer birer çıkıyorum.temo27

11. Pounce

Pounce

Hocam kumunu kayasını hesaba katarsak 9lt belki alır.. Öyle demeyin gençsiniz daha :)

Şimdilik ihtiyaçlar: PS, dalga motoru, canlı kaya ve hidrometre

veysel bunu beğendi.
  12. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Ve aydınlatma o ışık olmaz ama idareten dersen idare eder.

13. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Şelale filtren güçlü olsaydı, mesela benimkiler 600 litre/ saat çeviriyor. Dalga motoruna gerek kalmazdı. 40 litrelik tankta karşılıklı koymuştum dalga motoruna gerek kalmıyordu. Bu kadar küçük hacimler için dalga motoru var mı? bilmiyorum. Fazla akıntı olursa canlılar nasıl rahat olacak devamlı. Bence şelale filtreni büyüt dalga motoruna vereceğin paraya. Üstatlar daha iyi bilir gerçi ama benim fikrimde bu.

14. Pounce

Pounce

Halil abi mercan koymayacagım idare eder herhalde ..

Aslında benim şelale de az biraz suyu hareketlendiriyor ama dalga diyemeyiz.

PS tavsiyeniz var mı bu boyut için? Dıştan askılı da olabilir..

Ayrıca ilk fırsatta yurtdışından refraktometre getirteceğim.

15. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    Sevgili Pounce; Olmaz! Herkes iyi niyetli ''acaba şöylemi yapsan''lı başlayan cümleler kurmuş. Yazık! Yapacağın harcamaya, alacağın canlılara. Pico yada nano demek daha basit, daha küçük, daha kolay demek değildir. Aksine çok daha zorum ben demek istiyor. Hazır yolun başı biraz daha araştırma biraz daha tecrübe. Heves çok iyi, azim muhteşem ama sabır eksikse olmaz.

harfuzmani ve Saruman bunu beğendi.
  16. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Ata sevgili kardeşim, 10 sn herşeyi durdur ve sadece "neden bu kadar insan beni durdurmak için vakit harcıyor" sorusunu düşün. Cevabı bulduğunda yaz buraya, tekrar konuşalım.

ogurcay bunu beğendi.
  17. Pounce

Pounce

Bi hevesle gittim aldım kumu tuzu da olmayacagını biliyordum su bile koymadım adamakıllı akvaryum arıyorum.

Konu silinsin

murat parin ve halilkocan bunu beğendi.
  18. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Ata bey kararınıza sevindim

Konunun silinmesine gerek yok,belki birileri daha okuyup feyz alır.

cirol, Alparslan ve halilkocan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş