1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Rose Anemon Bakımı (Bubble) ve Bölünmesi

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Üretim Forumu' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 28 Kasım 2011 başlatılmıştır.

1. Eser

Eser

İsim:
    Eser Atalas
    Cevap: Rose Anemon (Bubble)-Çoğalması~Bölünmesi Nasıl Gerçekleşir

Merhaba;

Buraya mı yazayım yeni başlık mı açayım bilemedim, kalabalık etmesin diye buraya yazıyorum:

1 seneden fazladır bende olan bir Green Bubble Anemon' um var. Aldığımda yumurta kadar falandı ama son dönemlerde açıkca 2 ele yakın boya kadar büyümüştü. Beslemem haftada 1 defa dondurulmuş karides veya karışım dondurulmuş blender maması şeklindeydi...

Aldığımdan beri yeri sabit olan hayvan son 1 aydır akvaryumda değiştirdiğim pek birşey olmamasına rağmen yer değiştirmeye başladı. 5 yer gezdi 1 ayda ve en sonunda bir baktım 2 gün önce bölünmüş ve 2 tane olmuş :) Bilmem bölüneceği için mi gezmeye başlamıştı ama böyle denk geldi. Şimdi ikisi de gayet iyi ve güzelce açıyorlar...

Selamlar

muratmuratt bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Eser abi birini bana sat. :D

3. Eser

Eser

İsim:
    Eser Atalas

Satmak problem değil, hediye de ederim ama ilk defa akvaryumda birşey üretiyorum, acemisiyim ve sevinçliyim :) Biraz bekleyelim kayalarına vb. iyice tutunsunlar, otursunlar şöyle bir kendilerine gelsinler öyle vereyim, olur mu?

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Eser abi istediğin kadar beklerim . Teşekkür ederim,no poroblem... tem03.gif gene oynamaya başladım...

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Eser abi hemde yeşil dimi,benim eski avatarım gibi ben buna çift oynarım.tem03.giftem03.giftem03.gif birtanede fazladan.:D

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Hayırlı olsun Eser, bölünme olmuş sonuçta ve eğer keyifsizlik bölünmesi ise sorun değil. Akvaryumu diri tut gerisi kolay.

7. Eser

Eser

İsim:
    Eser Atalas

Abi keyiften mi yoksa keyifsizlikten mi bölündü bilmiyorum ama canlı çok uzun süredir bende ve herşeyi gayet iyiydi. Açması, beslenmesi, büyümesi vb. problemsizdi. Sadece son 1 aydır çok gezmeye başlayınca ben de şaşırmıştım açıkçası ne oluyor diye çünkü değişen hiçbirşeyim yoktu akvaryumda. Demek ki bir şekilde bölünmeye niyetlenmiş ve çoğalacak uygun yer aramış diye yorumladım ben de. Yani keyiften diye düşünüyorum...

Selamlar

8. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN

Hade hayırlı olsun diyelim o zaman Eser abi:) Çoğalt bizi de gör:)

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Güzel bir haber ile devam edelim. Bildiğiniz gibi 6 adet rose anemon üretimi sonrası 7 rose anemonumuz olmuştu ve bunları hobici arkadaşlara dağıtmıştım. En son kıramadığım Mesut kardeşim anaç rose anemonu almış ve sonrasında üretim bir süre durmuştu. Ardından çürümek üzere olan bir bubble anemonu esnaftan almış ve bir süre sonra şu konuda olduğu gibi Entacmaea Green Bubble Anemon Üretimi gerçekleştirmiştik.

Rose anemon dün itibari ile artık iki adet oldu, yani bir bölünme daha gerçekleşti. Aşağıda yanyana iki rose anemon ve bir önce bölünen green entacmaea bubble anemon içindeki picasso percula balıkları görünüyor.

Işıklar Sönük;

rose anemon palyaço.JPG

grean anemon.JPG

TencoMelih, kupeli, barbs ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  10. ikaros

ikaros

İsim:
    Fevzi Kurtalan
    Senin tank okunmuş üflenmiş Temel bey, Halil İbrahim bereketi var tankta..

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  11. inifnity

inifnity

İsim:
    ismail işçi
    Dağıttıkça bereketleniyor abi, bir sonraki hasada talibim...

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  12. ikaros

ikaros

İsim:
    Fevzi Kurtalan
    Bende Rose anemon aldım.Dolaptan çıkardığım karidesi verdim, keyifsizleşti rose için özel bir bakım şekli varmı.
    Işık ihtiyacı ne kadar? Led altında keyifsizleşirmi?

13. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    İkinci resim photoshop gibi çıkmış .

14. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Rose anemon bakımında özel diyet uygulamasına pek inanmıyorum, standart kurallar belli, karides verilir, kalamar verilir, balık eti vb. akvaryum sistem gücüne göre zaman dilimi belirlenerek verilebilir. Sürenin aynı olması veya düzenli olması fikri çalışmaz. Doğada her Cuma saat 15,30 ağzına av düşmez.

Bugün anemonlar ile ilgili çok farklı bir tartışma konusu açacağım. Biraz afaki konu olacak ama bazı nedenler ile anemon beslenemeyen veya satın almayanları ilgilendirecek uçuk bir tartışma olacak.

muratmuratt, bayy_e1, ikaros ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  15. muratmuratt

muratmuratt

Yer:
    istanbul
    İsim:
    murat işal
    Benim anemonda da aynı belirtiler oldu gezmeye başladı öncesinde gezmiyordu sonra gezmenin haricinde şekilden şekilde girmeye başladı kabarıyor uzuyor genişliyor bir acayip yapıyordu kendini meğerse bölünme sancılarıymış olsa gerek bir baktık bir iken iki oldular

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfayı Paylaş