1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sonunda Gelebildim...

Başlığı 'Üye Tanışma Portalı' kategorisinde LostRua tarafından 16 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Arkadaşlar uzun bir ara oldu farkındayım. Okul telaşı sınav hazırlıkları derken hiç zaman bulamayacağımı düşünüyordum. O yüzden belli bir dönem akvaryumu satmaya dağıtmaya karar vermiştim. Elimdeki diğer akvaryumları sattım, bazı filtreleri hediye ettim ısıtıcıları ve gereksiz olan tüm eşyaları dağıttım. Uzun zaman melek balıkları ile ilgilenmiştim. O çiftimden yaklaşık 300 adet yavru aldım. Ama malesef yer imkanları ve akvaryum eksikliği yüzünden balıkları hemen ilk haftasında arkadaşıma yolladım. Tabi ortama alışamadıkları için büyük bir çoğunluğu ölmüş. Şimdi ise ana tankımda lepisteslerle ilgileniyorum. Hayla küçük bir akvaryumu bozamadım. Ondada çiftim bekliyor. Ayrıca damızlık birkaç tane komando çöpçüde var. Onlarında yumurtalarını görme imkanım oldu ama malesef hiç üretim düşünmediğimden dolayı melek balıklarım onları yemiş. Şimdi ise onlarıda yavaş yavaş takas yoluyla elimden uzaklaştırmak istiyorum. Ve sadece tek türe tekrar geri dönmek istiyorum. Eskiler beni tanırlar. Ama yeniler için tekrar kendimi tanıtmak isterim. Ben Doğuş. Konya'da yaşıyorum. Balık olarak Blue moscow lepisteslerim var. Akvaryumumda uzun süre yeşil su ( Green water ) sorunu yaşadım. Ona çözüm buldum. AMa kontroller nedeniyle düzenli olarak gübreleme ve co2 vermeye daha yeni başladım diyebilirim. Bir kaç ay sadece su değişimleri ile destekledim bitkileri. Formlarında düşmeler yaşandı. Bazı bitkilerin üzerinde yeşil nokta yosunları bile oluşmaya başladı. Müdahalelerim sürüyor. Az da olsa sadece yemleyecek ve su değişimi yapacak zamanı bulabiliyorum. Zaman bulursam bitki sezonununda açılmasından faydalanarak yeni yeni bitkiler ekleyip lepisteslerim için dahada uygun ortam yaratmayı planlıyorum.

Herkese sağlıklı balıklar dilerim...

2. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Tekrar hoş geldin aramıza.

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Hoşgeldin doğuş.toka:gif

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hoşgeldin demiyorum zaten burdaydın. Yeniden zaman ayırabilmene sevindim Doğuş.:ay:

5. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    hoşgeldin doğuş toka:gif ;)

Sayfayı Paylaş