1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sump Filtre Malzeme Dizilimi

Başlığı 'Akvaryum Filtre Yapımları' kategorisinde ysrtpk tarafından 8 Ekim 2012 başlatılmıştır.

1. ysrtpk

ysrtpk

İsim:
    Yaşar Topuk
    Merhaba arkadaşlar,

Sump filtre malzeme dizilimi konusunda fikirlerinizi almak istedim. Uzun süredir hazırlamakta olduğum malawi akvaryum projemin sonunda doğru geliyorum, şuan sump malzemelerini almak üzereyim aşağıdaki resimde görüldüğü gibi bir sump filtre dizilimi yapmayı düşünüyorum, tecrübeli arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacım var malzeme seçimi ve dizilimi yeterli midir?

Teşekkürler.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sağ tarafta olan malzemeleri bioballer ile yer değiştirmek daha efektif olur. Bioball altında ise sünger veya elyaf olmamalı, tortu tutar ve boşaltıp temizlemek zor olur. Mekanik filtre işlemini çizimdeki bioball bölümünde yapmak lazım. Bioballden su süzülürse sağ tarafta oksijen katkısı yapar, çizimdeki yerinde hiçbir anlamı yok.

ysrtpk bunu beğendi.
  3. ysrtpk

ysrtpk

İsim:
    Yaşar Topuk
    Temel bey, cevap için teşekkürler, aşağıdaki gibi bir dizilim mi yapmalıyım.

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abi Burada amaç akvaryumdan ilk gelen su biliyorsun en bis ve en tortulu su sıralamayı ona göre yapmak en doğrusu,biobaların yeri iyi sonra seramik ve en ince süzen elyaf gelmeli.Buradan yola çıkarak istediğiniz gibi sıralıya bilirsiniz...:)

ysrtpk bunu beğendi.
  5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Evet son dizilim çok güzel . Bioball su dışında kalır ve su süzülerek inerse iyi olur. Bioball bölümünde kule olabilir mesela. Bioball malzemesini su parçalayıcı ve suya oksijen kazandırıcı malzeme olarak bak, başka işlevi yok.

ysrtpk bunu beğendi.
  6. ysrtpk

ysrtpk

İsim:
    Yaşar Topuk
    3 Çekmeceli bir kule yapmak istersem malzeme sıralaması nasıl olmalı ? bioball ları çekmecelere mi koymam gerek yoksa kulenin altında mı bırakmalıyım ?

yada kule için başka neler tavsiye edersiniz.

Teşekkürler.

Sayfayı Paylaş