1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni aydınlatma ve PS hakkında

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde Marineros tarafından 5 Ağustos 2017 başlatılmıştır.

1. Marineros

Marineros

İsim:
    Caner Adanır
    Herkese tekrar merhabalar.dün açmış olduğum konuya ek olarak bu konuyu açmak istedim.
    İki adet yeni ürün daha aldım.Bunlar;
    aydınlatma olarak :
    Aqua Reef Led Armatür Pro3+ Serisi CREE,
    PS olarak ise Reef Royal - DCT-RS 202 Protein Skimmer aldım.

Bu iki ürün nasıldır acaba?kullanan var mıdır?özellikle bendeki bubble magus çok sesli çalışıyor.derdime derman olur mu?

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  2. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Aqua Reef Led Armatür Pro3+ serisi armaturler Erkan nin en aon urettigi armaturler. Kullanmak degil :) gormek nasip olmadi. Ama pro2 lerinden kullana arkadaslar cok memnun
    Reef royal ps lerde dc motorun verdigi sessiz calisma ile avantajli psler. Urunleri kullanmaya basladiktan sonra sizden asil bir inceleme yazisi alabiliriz.

MESUT_KERİM ve Marineros bunu beğendi.
  3. Marineros

Marineros

İsim:
    Caner Adanır
    Yorumunuz için teşekkürler.bu hobide bir kez daha öğrendim ki ucuz mal almayacak kadar zengin değiliz...
    Aydınlatma konusunda ciddi anlamda sıkıntı yaşıyorum.tam tutmuyor veya olmuyor.bir defa al,tak fişe unut.
    Özellikle android/ios desteği olması ve yeni yazılıma uyumlu olması beni bu cihazı almaya itti.
    Şu an yurtdışındayım.1 ayı bulur gelmem.eğer benden önce kimse almazsa ben de taktığım ve kullandığım zaman yorum yapabilirim.

:) cihaz bu.bakalım ben de sabırsızlanıyorum denemek için.

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  4. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    Sonunda bir kutu yapilmis :) iyi gelismeler var en azindan. Deneyimlerinizi bekliyoruz

Marineros, Sena ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  5. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Hayırlı olsun. İki üründe size sıkıntı yaşatmaz diyr düşünüyorum. Güzel günlerde kullanın

Marineros bunu beğendi.
  6. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Aynen :)

Marineros ve Ufuk_Arslan bunu beğendi.
  7. Marineros

Marineros

İsim:
    Caner Adanır
    Teşekkür ederim.

8. Yiğit44

Yiğit44

İsim:
    Yiğit44
    Kısmetse pro 3 ün siparişini bende vereceğim ancak sitede bir sıkıntı var ödeme yapamıyorum. Şuan Erkan hocam onunla uğraşıyor. Mevcutta bir kutunun olmadığını, kutuların baskıda olduğunu söylediler bana. Kutular baskıdan gelince ayrıca gönderilecek.

9. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    aha kutuda demoymuş :) tüh yaaa

10. Yiğit44

Yiğit44

İsim:
    Yiğit44
    Evet kutu demo ama bayramdan sonra falan kutular geldiğinde ücretsiz kargo ile gönderimi gerçekleştirecekler :) Yarını iple çekiyorum yeni ledlerime kavuşmayı sabırsızlıkla bekliyorum :) Armatürüde bir kenarda tutmayı planlıyorum. Belki yarın bir gün yeniden lazım olur.

Marineros bunu beğendi.
  11. Rubbertooth

Rubbertooth

Yer:
    İstanbul
    Beynim yandı :p

Hayırlı uğurlu olsun, iyi günlerde kullanın inşallah.

Marineros, Ufuk_Arslan ve cystein bunu beğendi.
  12. Marineros

Marineros

İsim:
    Caner Adanır
    Ben Erkan beyden alamadım.daha doğrusu kendilerini bu konu açıldığında ismen tanımış oldum.youtube üzerinden konuşmalarını dinledim.kendisinin başarılarının devamını diliyorum.
    Kutu olayına gelirsek ise ben cihazı bu işlerin satışıyla uğraşan kardeşim gibi sevdiğim bir arkadaşımızdan aldım.
    Artık öncelik sizde :) tanıtım videosu eklemenizi dört gözle bekliyor olacağım :) hayırlı olsun :)

Yiğit44 bunu beğendi.
  13. Marineros

Marineros

İsim:
    Caner Adanır
    Aslında cümle bana da eğreti geldi. :) inanın bu aldığım 2 yaptığım 4.aydınlatma işinden sonra uğraşmayı bıraktım.eski akvaryum tatlı sudan çevirmeydi 1 yıl sürmeden sikaları attı evi su basıyordu az daha,o değişti 300 litreye yakın gerçek marin akvaryum geldi.2 tane ps aldım ama onlar da tatmin etmedi.en son karar kıldığım kafa motoru da 4.denemeden sonra yerine oturdu.yani kısacası vaktimi ayrıntıların girdabında harcayamadım. :) benimle başlayanların akvaryumları aldı başını gitti ama benim tank anca anca tam döngüye ulaşabildi :) :) teşekkür ederim.

14. Yiğit44

Yiğit44

İsim:
    Yiğit44
    Teşekkürler hocam sağolun. Kendim kurcalayıp özelliklerini çözdükten sonra mutlaka bir tanıtım videosu paylaşacağım. :)

Marineros bunu beğendi.
  15. Rubbertooth

Rubbertooth

Yer:
    İstanbul
    Şöyle de bir şey var, zor yoldan öğrendiğiniz için sizle sorunsuz başlayanlar problem yaşadıklarında nereye bakacaklarını bilemediğinde siz şıp diye problemleri çözeceksiniz :) Bende neredeyse 3 aydır araştırma ve ekipman toplamak ile uğraşıyorum, zamana yaymak kesinlikle çok iyi bir şey temo19 Birde kahrolsun bazı şeyler :çiçek:

16. Marineros

Marineros

İsim:
    Caner Adanır
    Tekrar merhabalar.herkesin bayramını kutluyorum.
    Aydınlatma ve ps yi taktım.ilk gözlemlerim seviyenin mükemmele yakın olduğu yönünde.
    Aydınlatmada gün simülasyonu olayı çok başarılı.gece gündüz farkları ve ay etkisi gerçekten de takdir edilmeyi hak ediyor.

Protein Skimmer ise başlı başına ağır hizmet makinesi.pompasının dc enerjiyle beslenmesi debi ayarı ve sessiz çalışma gibi bir çok akvaristin istediği özellikleri karşılar nitelikte.
    Ayrıca usta ustanın işini beğenmezmiş atasözünü de doğrular nitelikte.eski ps den sonra taktığımda bariz gözle görülür bir etki yarattı.

Kısacası ben verdiğim paraya pişman olmadım.hatta beklentilerimin bile üzerinde çıktılar diyebilirim.düşünenler gönül rahatlığıyla alabilirler.teşekkür ederim.

17. Yiğit44

Yiğit44

İsim:
    Yiğit44
    Hocam iyi bayramlar. Ps ve aydinlatma hayirli olsun. Aydinlatmanin aynisini kullandigim icin gonul rahatligiyla soyluyorum bu bizi 5 yil.kafadan goturur tabi 5 yil bu honiyi yaparsak :) Ben acikcasi ay modunu kullanmiyorum baliklar ve mercanlar tam uykuya gecsin diye. Siz ay modunu yuzde kacta kullaniyorsunuz ?

Marineros bunu beğendi.
  18. Marineros

Marineros

İsim:
    Caner Adanır
    Ay modunu %5 gece 01:00 sabah 07:00 olacak şekilde kullanıyorum.evet cihaz gerçekten de üst sınıf.şimdi yavaş yavaş mercan gireceğim tanka.o zaman daha da anlaşılır olur lambanın akibeti :) eğer servis ve satış sonrası ilişkileri de iyiyse ben bu aydınlatmada devam ederim. :)

19. Marineros

Marineros

İsim:
    Caner Adanır
    Tek sıkıntı facebook gibi mecralarda b6 işin sonunun t5 ile biteceğini söyleyen insanlar.ilginç gerçekten.acaba kullandılar mı yoksa işkembe-i kübradan sallıyorlar mı?

20. Yiğit44

Yiğit44

İsim:
    Yiğit44
    Hocam evet maalesef o tarz soylemlerle karsilasiyoruz. Ayni seyi daha bugun yasadim :) Genelde insanlar gecmis donemlerdeki tecrubelerine istinaden boyle bir iddiada bulunuyorlar. Pro 3 kullanmadiklari icin de ne de olsa led deyip ayni mantikla hareket edip on yargili davranabiliyorlar. Bu on yargilari biz kullanicilar kiracagiz insallah.

Marineros bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş