1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Nesil Dıy Yavruluk 2

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde _ERKAN_07_ tarafından 16 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. _ERKAN_07_

_ERKAN_07_

İsim:
    Erkan ÖZEN
    Geçen seferki yaptığım yavrulukta ölçülendirme faciası olunca yeni bir tanesine de imzamı atmış oldum. Bu sefer çok fazla uzatmadan resimlere geçicem bakalım notunuz kaç olucak.

Bu arada Temel abi bundan sonrada senin istediğin gözetleme camlıyı yapıcam. :F
    Bu sefer kesim işlemleri esnasında makinam yanımda yoktu ayrıca tülüde daha kolay olur diye birleştirmelerden önce yapıştırdım.

İşlemimiz bu kadar bütün kenarları klaraform ile yapiştırdıktan sonra sağlamlığı için inceden bir silikon geçtim. Herkeze sağlıklı yavrular.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yeni Nesil D1y Yavruluk 2

Paylasim icin tesekkurler.islerin yogunlugu ile foruma iki gundur sadece cep telefonundan dahil olabiliyorum. Mutlaka guzel olmustur, daha evvel ayni yapimlar yine kendi tarafindan yapilmis olunca el aliskanligi oluyor. Gozetleme cami butun olarak on kisma koyulursa bu cok iyi olur. Gormeden yemleme sirasinda sorunlar cikar, fazla mi, yemeyen var mi, daha onemlisi yavru gelisimi en zenkli yani zaten bundan mahrum birakir. Bu dusunceyi uygulaman guzel olacak.

Cep mesaj...

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Erkan sen bu işi iyi çözdün. Yakında seri üretime geçeceksin sanırım. :helalolsun:

Resimlerde sinekliği slikonla yapıştırdığını görüyorum ? Slikon plekside birzaman sonra bırakıyor.Bu yüzden yavrularını kaybedebilirsin. ;) Sinekliği slikonla yapıştırmak yerine daha sağlam bir yolu kullanabilirsin. ;)

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Bu yapımda güzel olmuş ama hani cam önünde ? saat:gif Gözetleme yeri olarak cam olacaktı gene sineklik teli olmuş sanki. haha:

5. _ERKAN_07_

_ERKAN_07_

İsim:
    Erkan ÖZEN

Temel abi bundan sonrakini gözetleme camla yapıcağımı söyledim atladın galiba o yazıyı :F Olcay abi bundan önceki yavrulukları hep bu şekilde yaptım bir sıkıntı olmadı uzun zamandan beride kullanıyorum ama çok uzun zamanda birşey olur mu bilmem ?aliye:gif

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Uzun zaman dediğin,nekadar uzun Erkan? :)

Slikonla yapıştırılmış sinekliği devamlı kullandınğın zaman 2-3 ay sonra bırakır. Bunu onlarca kez denedim ve aynı sonuca ulaştım. ;) Ama sen yavruluğu 3 ayda bir kullanırsan senin için bu süre yıllar olabilir. ;)

Sayfayı Paylaş