1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Powder Blue Tang Hakkında

Başlığı 'Tang Balıkları' kategorisinde ByAdNaN tarafından 23 Eylül 2016 başlatılmıştır.

1. ByAdNaN

ByAdNaN

Yer:
    Rize
    İsim:
    Adnan BAŞ
    Merhabalar..
    Yaklaşık 1 yıldan fazladır tuzlu su hobiciliği ile uğraşıyorum. Şuan 100-50-60 ölçülerinde mercan ağırlıklı tankım var. Tankımda şuan foxface, yellow tang, blue tang, saiflin tang, clown tang, Chelmon, antias ve palyaço balıklarım var. Uzun süredir benimle birlikteler ve hiç balık ölümüm olmadı. Canlılarım gayet sağlıklı yem yiyen ve renk formları gayet iyi. Bütün balıklarımı arkadaşıma verip yerlerine 3 adet L yada XL boy Powder Blue tang koymayı düşünüyorum. Powder blue konusunda tecrübesi olanlardan yardım istiyorum. Powder blue lar 3 lerli şekilde akvaryumda dururmu? ölçülerim yeterlimidir? tek tür balık beslicem ve bu olursa kesinlikle powder blue olucak. Düşüceleriniz nelerdir? Zor u seven biriyimdir ve bu konuda tecrübe edinmek istiyorum. Yalnız powder bluelar kaçarlı şekilde birbirlerini parçalamadan yaşayabilirler.? Teşekkürler.

Ekli Dosyalar:

2. ismetsami

ismetsami

Yer:
    ISTANBUL
    İsim:
    ?smet Sami
    Ayrıca Powder Blue Surgeonfish olarak bilinen Powder Blue Tang, son derece renkli, kalın işaretler ile oval gövde şekline sahiptir. Sarı ve beyaz ile aksanlı mavi birkaç değişik tonları ile, onun canlı renkler ve cesur işaretleri duymaktadırlar. Parlak sarı olayları dorsal ve göğüs yüzgeçleri ve çarpıcı mavi-siyah işaretler yüz ve kuyruk özetlemektedir.
    Bir 125 galon veya daha büyük akvaryum yüzme bol sağlamak için gereklidir. Bu form ve renk özellikle benzer diğer Tangs veya Surgeonfish, karşı son derece saldırgan ve çok büyük sistemlerde dışında tankta tek olmalıdır: Birden fazla aynı akvaryumda muhafaza edilmesi ise bir kerede tüm tanıtmak.

Tangs Akvaryumdaki diğer balık ile birlikte etli gıdalar rağmen, bunların deniz bazlı yosun ve yosun bol sunulmaktadır önemlidir. Bu, onların bağışıklık sistemini güçlendirmek saldırganlığı azaltmak ve onların genel sağlığını geliştirmek olacaktır. Bir kayanın bağlı kurutulmuş deniz yosunu sunmak veya bir vejetaryen klibi kullanın ve haftada en az 3 kez besleyin. Deniz sebzeler, Yosun Salata ve Ocean Nutrition tüm ideal ürünler ve kullanımı çok kolaydır.

taner_1976 bunu beğendi.
  3. ismetsami

ismetsami

Yer:
    ISTANBUL
    İsim:
    ?smet Sami
    Bir adet powder blue tang için tabloda da gördüğünüz üzere minimum kabaca 400 litre tank hacmi gerekir. Üstelik powder türleri vücut anotimileri gereği beyaz benek olmaya ve sürekli en ufak problemde tekrarlamaya müsaitlerdir. Esarete alışık olmayan yaşam biçimleride bu türü beslemeyi zorlaştıran bir diğer önemli etkendir. Hobide yapılan en büyük hatalardan biri olmayacak işleri ben yaptım oldu demek egosu ile canlıların tabiatına uygun olmayan yaşam koşullarında başarı elde etmeye çalışmaktır. Maalesef ülkemizde hobi kulaktan dolma söylemlerle, araştırmadan felakete sürüklenen canlı kayıpları ile sonlanmaktadır. Araştırmanız güzel ve takdire şayan ancak olmayacak duaya amin demek başka bir ticari mesele. Keyifli hobiler dilerim.

4. yziyas

yziyas

Yer:
    BURSA
    İsim:
    Yusuf Ziya
  5. ByAdNaN

ByAdNaN

Yer:
    Rize
    İsim:
    Adnan BAŞ
    Öncelikle dikkate alıp bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.
    Yaptığımız işten zefk almazsak zaten hobiciliğin bi anlamı yok. Sonuçta bu balıklar canlı varlıklar ve onları son derece önemsiyorum. Olmayacak dua ya kesinlikle amin demiycem tabikide. Bir şeyin bi oluru vardır. Eğer olmicaksa hiç kalkışmayacağım. Siz değerli abilerimden kardeşlerimden tecrübelerini öğrenmek istedim.
    Teşekkürler.

ismetsami bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş